Niewielki balkon według projektu Green Design Architektura Krajobrazu

Ostatnio mogliście zobaczyć na blogu balkonowe inspiracje, a dzisiaj chciałabym podzielić się z Wami naszym projektowym pomysłem na zagospodarowanie balkonu naszych znajomych z pracowni projektowania wnętrz Pomarańcze Studio. Marcelina i Andrzej posiadają balkon, który po ociepleniu budynku został zwężony do 90cm i niestety jego całkowita powierzchnia została znacznie zmniejszona. Jednak już wiele razy wspominaliśmy, że nie należy się bać takich małych przestrzeni, bo wszędzie można stworzyć coś ciekawego :)

Green Design_niewielki balkon_07

Green Design_niewielki balkon_01

Green Design_niewielki balkon_08

Jak widzicie powyżej nawet w tak wąskim obszarze udało się nam stworzyć miejsce do wypoczynku i relaksu. Ze względu na to, że Marcelina i Andrzej mają w domu ściankę z białej cegły, postanowiliśmy więc przenieść ten element również na zewnątrz. A wszystko po to aby balkon był integralną częścią domu, takim kolejnym małym pokojem :) Bez problemu możemy zjeść tutaj posiłek bądź skorzystać z chwili wytchnienia czytając swoja ulubioną książkę. Stolik oraz pufa są mobilnymi meblami, które możemy dowolnie przenosić.

Green Design_niewielki balkon_10

Stolik został zaprojektowany również w ten sposób, aby w razie potrzeby można było powiększyć jego długość – chociażby na poranne śniadania :)

Green Design_niewielki balkon_09

Green Design_niewielki balkon_02

Z drugiej strony balkonu zaplanowaliśmy wertykalny układ roślinności, który z naszego założenia również jest mobilny. Długą donicę z lawendą możemy zawiesić na barierce balkonu, a cztery mniejsze doniczki z zawciągami nadmorskimi odmiany ‚Alba’ mogą zostać przeniesione na podłogę. Poniżej ozdobnej ramy znajduje się również duża donica Soft Brick Long firmy TerraForm z rozplenicami japońskimi, która dzięki mobilnemu systemowi może być bez problemu przemieszczana z miejsca w miejsce.

Green Design_niewielki balkon_05

system_mobilny2

System mobilny donicy Soft Brick Long firmy TerraForm

 

A wszystkie te roszady są po to, aby z ozdobnej ramy zrobić suszarkę na pranie :)

Green Design_niewielki balkon_10

Green Design_niewielki balkon_11

Mam nadzieję, że podoba się Wam nasza wizja :) Jeżeli macie jakieś uwagi to zachęcam do komentowania i dzielenia się swoimi spostrzeżeniami :)

Zapisz