Altana ogrodowa z pawilonem według projektu Green Design

Po sporej dawce inspiracji i pomysłów, które mogliście zobaczyć w naszych poprzednich postach: http://www.green-design-blog.com.pl/kreatywna-altana-ogrodowa/ oraz http://www.green-design-blog.com.pl/kuchnia-ogrodowa-inspiracje/,  przyszedł czas na pokazanie Wam naszego projektu altany. Przed etapem tworzenia wstępnych szkiców, na spotkaniu z Inwestorami dostaliśmy wskazówki, które ułatwiły nam wytyczenie naszej drogi projektowej. Dowiedzieliśmy się, że to miejsce ma posiadać przede wszystkim proste, ascetyczne formy, które architektonicznie będą nawiązywały do budynku domu. Istotne było również zaprojektowanie kominka z funkcją grilla nieopodal jadalni. Zaproponowaliśmy również stworzenie miejsca wypoczynkowego, które będzie integralnie połączone z altaną. Pomysł ten bardzo spodobał się Inwestorom i dlatego też mogliśmy trochę ‘poszaleć’. Po zebraniu wszystkich wytycznych projektowych wyklarował się nasz główny zamysł, który zakładał połączenie ze sobą elementów modernistycznego garden house’u wraz z miejscem do relaksu.

Pod zadaszeniem zaprojektowaliśmy jadalnię wraz z kominkiem. Kształt bryły paleniska został wysunięty w stronę wnętrza, aby dodatkowo dogrzewać altanę w chłodne wieczory. Po prawej stronie znajduje się drewniana ławeczka z poduszkami, która poprzez otwierane siedzisko pełni również funkcję schowka. Lewa część kominka została zagospodarowana blatem kuchennym z kamienia naturalnego na którym można przygotowywać posiłki.

Green Design Landscape Architecture_ Garden House_02

W dolnej części znajduje się miejsce na drewno, które przy odpowiednim ułożeniu może być elementem dekoracyjnym, ponieważ zamknięte jest w połyskującej obwódce ze stali kwasoodpornej. Obok polanek umieściliśmy szafkę, której drzwiczki wykonane są również z ‚kwasówki’. Nad blatem zawieszone są 2 drewniane półki. Pod jedną z nich zaprojektowaliśmy miejsce na wiszące przybory kuchenne.

Green Design Landscape Architecture_ Garden House_03

Obok miejsca kuchennego znajdują się duży stół, który może pomieścić 8-10 osób. Sam stół i krzesła są również naszego projektu i będą wykonywane na zamówienie. Tak samo jak kanapa i stolik w miejscu wypoczynkowym, które zaprojektowaliśmy we wcześniej wspomnianym pawilonie.

Green Design Landscape Architecture_ Garden House_04

Green Design Landscape Architecture_ Garden House_05

Konstrukcja pawilonu wykonana jest z dużych drewnianych belek, które są nie tylko ozdobą altany, ale stanowią również miejsce usytuowania wygodnych, wiszących foteli. Huśtawki i kanapa są idealną przestrzenią, gdzie po obfitym posiłku można pójść na krótką drzemkę lub po prostu zrelaksować się. Pawilon z założenia ma być konstrukcją ażurową, która posiada granice w formie roślin. Za wiszącymi fotelami zaprojektowaliśmy niedużą donicę, w której znajduje się ciąg równo przyciętych krzewów. Zakładamy, że będą one strzyżone również od dołu, po to, aby wyeksponować główne konary. Po prawej stronie pawilonu znajduje się pas traw – rozplenic japońskich, które mają dodawać lekkości całemu założeniu.

Green Design Landscape Architecture_ Garden House_06

Green Design Landscape Architecture_ Garden House_07

Sama przestrzeń wnętrza altany oraz miejsca wypoczynkowego rozgraniczona jest zróżnicowanymi nawierzchniami. W altanie zaprojektowaliśmy duże kamienne płyty, które przechodzą następnie w taras wykonany z drewnianych desek. Elementem ozdobnym tych dwóch nawierzchni jest przedzielający je fragment z ciemnych kostek kamiennych.

Green Design Landscape Architecture_ Garden House_08

Bryła altany posiada tylko dwie ściany, które są prawie w całości zabudowane. W kolejnych dwóch umieściliśmy delikatne zasłonki, które pełnią funkcje dekoracyjną. W czasie deszczu lub wiatru Inwestorzy będą mogli osłonić altanę poprzez rozwinięcie przezroczystych rolet zamontowanych w belkach altany.

Green Design Landscape Architecture_ Garden House_09

Nasz projekt zakładał również rozmieszczenie oświetlenia. Ważne było dla nas, aby konstrukcja punktów oświetleniowych przestrzeni kuchennej była bardzo delikatna.

Green Design Landscape Architecture_ Garden House_10

Zastosowaliśmy tam niewielkie lampki, aby bardziej wyeksponować lampiony nad głównym stołem, ponieważ to one mają skupiać uwagę osób przebywających w altanie.

Green Design Landscape Architecture_ Garden House_11

To samo oświetlenie umieściliśmy nad małym kawowym stolikiem w miejscu wypoczynkowym. Dodatkowe oświetlenie znajduje się również w ozdobnej donicy i są to małe punkty, które oświetlają strzyżone rośliny od dołu.

Co ciekawe w tej altanie zmieści się zarówno prostokątny jak i okrągły stół. Wybór należy do Was :)

Mamy nadzieję, że nasza propozycja przypadła Wam do gustu :)

Chcielibyście mieć taką altanę u siebie w ogrodzie?

Jeżeli tak, to zapraszam Was do odwiedzenia naszego sklepu internetowego z gotowymi projektami altan:

Altana z irysami

Cena tego projektu wynosi: 2500 zł brutto (wersja elektroniczna) lub 2800zł brutto (wersja elektroniczna i papierowa).

Od razu po zakupie tego projektu w obu wariantach poprzez ‚Przelewy24’, w panelu Klienta będziecie mieli projekt do pobrania :)

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Subskrybuj
Powiadom o
guest
19 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Amanda
Amanda
5 lat temu

witam!
Można zakupić u Państwa te altanę i w jakiej cenie?

Joanna
Joanna
5 lat temu

Czy można zbudować sobie taką piękną altanę korzystając z wizualizacji, którą prezentujecie na swoim bloku? czy korzystając z Waszych inspiracji nie popełnia się „kradzieży”?

Martyna
Martyna
5 lat temu

Witam:) Czy projekt tej altany można u Państwa zakupic? Jakie są jej wymiary? (długosc i szerokość). Jest przepiękna:) gratuluje pomysłu:)

Ewa
Ewa
5 lat temu

Inereuje mnie panstwa altana. Ile wynosi projekt oraz cale wykonanie??

dariusz
dariusz
5 lat temu

witam jestem zainteresowany ta altana prosze o kontakt nr.721123283 pozdrawiam

Ania
Ania
6 lat temu

Dzień dobry, jaka jest cena za projektu tej altany ?

Ola
Ola
6 lat temu

Piękny projekt!
Mam jednak pytanie, jak zamocowane są słupy do podłoża? Spoczywają na jakimś fundamencie? Jak są mocowane

Majka
Majka
7 lat temu

Wspaniały projekt, lekki w formie, funkcjonalny, nowoczesny ale zarazem „ciepły”. Rośliny wspaniale i elegancko uzupełniają całość. Bardzo jestem ciekawa tego nowego projektu i będę śledzić bloga :-) Gratuluję kreatywności.

Magda
Magda
6 lat temu
Odpowiedź na komentarz  Karolina

Witam. Czy mogłabym dowiedzieć się o wymiary altany ?

Aga
Aga
7 lat temu

Idealna!
Gratuluje bardzo oryginalnego pomysłu!