Cykl: „Święta w kolorze” – Turkusowe Boże Narodzenie

Coraz bliżej Święta, coraz bliżej Święta :D Ach jak my lubimy świąteczne przygotowywania, a przede wszystkim świąteczne dekoracje :) Tak jak zapowiadaliśmy już wcześniej, mamy dla Was niespodziankę :) Do 24 grudnia będziemy publikować cykl: „Święta w kolorze”, gdzie będziecie mogli zobaczyć nasze propozycje ozdób, które podzieliliśmy kolorami. Na sam początek mamy dla Was świąteczne dekoracje w turkusowym kolorze :).

turkusowe święta_04

Pewnie wiele osób myśli sobie teraz: „A po co mi to, co ja mało mam zajęć?”. A moim zdaniem, w okresie przedświątecznym, nie powinniśmy zapominać o własnoręcznie wykonywanych ozdobach. Dzięki temu, że znajdziemy czas na dekoracje możemy chociaż na chwilkę przystopować, zapomnieć o stresującym zakupowym szaleństwie, nerwowym sprzątaniu i wykonywaniem wszystkiego ‚w biegu’. Wydaje mi się, że powinien to być czas spędzony przede wszystkim na refleksji oraz na delektowaniu się każdą możliwą chwilą w gronie najbliższych. Przygotowywanie dekoracji jest to idealny czas na zatrzymanie tego pędzącego świata, możemy wtedy skupić się tylko na tym co robimy. Usiądźmy zatem wygodnie, wypijmy filiżankę dobrej  herbaty lub kawy i pomyślmy o naszych świątecznych ozdobach np. turkusowych jak poniżej ;).

turkusowe święta_03

Kiedy już wybierzemy to co się nam bardzo podoba, powiedźmy o tym naszym najbliższym (mężom, dzieciom czy rodzicom) i zaprośmy ich do wspólnych przygotowań :). Wiem, że zapewne  z wieloma mężczyznami będzie ciężko, ale wszystko da się zrobić, wystarczy tylko odrobina perswazji. Możecie też poprosić Waszych mężczyzn żeby w ramach przygotowań świątecznych wykonali Wam drewniane świeczniki :) I pamiętajmy też o tym, aby te chwile spędzone z rodziną przy wykonywaniu ozdób były takim momentem, gdzie zapomnimy o tym wszystkim co złe i o tym co nas trapi. Włączmy sobie wtedy cicho kolędy lub jakąś inną muzykę, która wprawi nas w świąteczny nastrój i po prostu cieszmy się chwilą :)

turkusowe święta_14

turkusowe święta_01

turkusowe święta_15

turkusowe święta_18

turkusowe święta_19

turkusowe święta_20

turkusowe święta_02

turkusowe święta_16

A i jeszcze nie zapominajmy o pakowaniu prezentów :) Bo przecież każda ładnie zapakowana rzecz od razu zwiększa swoja wartość. Osoba obdarowywana na pewno doceni serce i trud włożony w zapakowanie każdego, nawet najmniejszego upominku :)

turkusowe święta_10

turkusowe święta_12

turkusowe święta_05

turkusowe święta_07

turkusowe święta_08

Kiedy zapakujemy już prezenty, możemy pomyśleć również o dekoracji wigilijnego stołu :)

turkusowe święta_06

turkusowe święta_17

turkusowe święta_13

I jeszcze na deser kilka słodkich inspiracji :)

turkusowe święta_09

turkusowe święta_11

źródła: pinterest.com, etsy.com, ext.homedepot.com

Zapisz

Zapisz

Zapisz

26 listopada 2014|DIY ;), Lifestyle|0 komentarzy
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments