Drewniane zabawki – ekologiczny prezent na Dzień Dziecka

Wielkimi krokami zbliża się Dzień Dziecka i już zapewne szykujecie niespodzianki swoim Pociechom :) Wiadomo, że zazwyczaj podczas zakupów kierujemy się produktami, które krzyczą do nas z bilbordów czy z telewizora. Niestety w większości są to produkty sztuczne, plastikowe, które już przy samej produkcji zaśmiecają nasze środowisko. Nie wspominając już o tym, że takie zabawki szybką się nudzą i zazwyczaj prędzej czy później lądują w śmietniku. Ja ze swojego dzieciństwa pamiętam właśnie te drewniane, naturalne. Pamiętam, że już wtedy były dla mnie przyjemniejsze w odbiorze. Np. drewniany konik na biegunach czy drewniane klocki, które były zamknięte w skrzyni na kółkach (jak zapewne domyślacie się, skrzynia ta niejednokrotnie robiła również za pojazd :D)  I te naturalne zabawki najbardziej lubiłam :) Chyba już od dzieciństwa po prostu miałam eko-lifestyle, nawet jeszcze zanim zaczęło to być modne :P Z reszta sami już mogliście zauważyć, że w Green Design kochamy wszystko to co jest naturalne i to co nie szkodzi naszemu środowisku. I dlatego też dzisiejszym wpisem, chcę pokazać Wam, że istnieje super alternatywa dla ton plastiku, które możemy kupić praktycznie w każdym supermarkecie.

Nieśmiertelne drewniane zabawki

Wielokrotnie takie zabawki przechodzą z pokolenia na pokolenie. A dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że są o wiele trwalsze od plastiku i nie można ich tak łatwo rozbić czy zepsuć. Mi najbardziej podoba się to, że drewniane zabawki bardziej rozwijają u dzieci kreatywność i wyobraźnię niż komercyjne zabawki z TV. Jest przecież tyle sposobów zabawy z drewnianymi klockami czy figurkami :)

Ja w tym roku, szukając prezentu Idze -Córeczce moich Przyjaciół, od razu wiedziałam, że Dzień Dziecka spędzimy na wspólnej zabawie z drewnianymi elementami. Podczas moich poszukiwań trafiłam na sklep jajeczko.pl, który od samego początku urzekł mnie już sloganem : ‚Rzeczy do kreatywnego wyrażania siebie’. Jak otworzyłam stronę i zobaczyłam te figurki handmade, to myślałam, że dostanę oczopląsu.  A bez pamięci zakochałam się w jednorożcu i pastelowej tęczy <3 I już chyba nie muszę Wam mówić co dostała Iga ;) To jednak zaraz Wam pokażę, teraz jednak parę zdjęć tego co możecie znaleźć w sklepie Pani Asi.

Drewniane zabawki Green Design

Figurki są przecudowne. Jest tutaj sekcja ze zwierzakami z zoo, magicznymi jednorożcami, zwierzętami leśnymi czy domowymi. Nowością, która niedawno pokazała się w sklepie są flamingi, które widzicie poniżej.

A pastelowa tęcza jest obłędna <3

W sklepie możecie znaleźć również kolorowe skakanki, które Pani Asia może wykonać także na specjalne zamówienie. Ja na przykład poprosiłam o taką na wzrost 165 cm :D

Przeglądanie sklepu jajeczko.pl sprawiło mi naprawdę wiele frajdy i tym chciałam podzielić się również z Wami.

JAJECZKO.PL

Sama Pani Asia pisze, że:

‚jajeczko.pl to miejsce na ręcznie robione zabawki dla dzieci w nurcie pedagogiki waldorfskiej oraz założeń montessori. Naturalnie, prosto, pięknie, żeby dać dzieciom możliwość obcowania z rzeczami ładnymi, bez zbędnych zdobień i udziwnień. I chyba zrozumienie tych wartości płynących z prostoty i docenienia tak szlachetnego materiału jakim jest drewno przeobraziło się w warsztat z zabawkami. No i jeszcze skakanki, które są narzędziem do pobudzania pracy mózgu bo nauka skakania to dla malucha ciężka praca a opanowanie tej umiejętności to ogromny sukces. Tabliczkę mnożenia czy zapamiętywanie słówek szybciej przyswoimy rytmicznie skacząc na skakance.’

Ja osobiście uwielbiam wszystko co jest skomplikowane w swej prostocie i zapewne dlatego też te zabawki tak mnie urzekły :)

Jak tylko otworzyłam przesyłkę, to doznałam szoku i powiem Wam szczerze, że jakość wykonania tych zabawek jest na najwyższym poziomie.

Po otwarciu pudełeczka z tęczą zaczęłam nawet szukać dla niej miejsca w swoim biurze :D Finalnie jednak udało mi się dowieść je z całą zawartością  do Igi. I tak jak domyślałam się wcześniej, miała Ona jeszcze większą radochę niż ja :)

Jeżeli nadal szukacie prezentu dla swoich Maluchów, to ja z całego serca polecam Wam sklep jajeczko.pl i te wszystkie ręcznie wykonywane przedmioty, które wciągną w zabawę każdego bez względu na wiek :)

25 maja 2018|Lifestyle, Przemyślenia|0 komentarzy
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments