Folia kredowa – Pomysł na wykorzystanie ramki do zdjęć

Czy w szkole chodziliście chętnie do tablicy? Jeśli odpowiedź brzmi “tak”, mam coś dla Was. Lecz nawet ci z Was, którzy wspominają tę czynność z wątpliwym uśmiechem na twarzy, znajdą tu coś ciekawego. Pomysł jest banalnie prosty w realizacji, a jego trudność jest mniej więcej porównywalna z myciem zębów. Czyli wystarczą chęci i parę niezbędnych przyborów.

Wykonanie – to prostsze niż Ci się wydaje

Pierwsze co nam się przyda, to ramka do zdjęć. Polecam format A4, ale może być każdy inny który Wam pasuje. Kolejnym niezbędnym elementem jest samoprzylepna folia kredowa. Sprzedawana jest w rozmiarach 45 X 200 cm za ok 13-25 złotych. Zachęcam z korzystania z Allegro, gdzie można znaleźć znacznie niższe ceny.

Czas dopasować folię kredową do wybranej przez nas ramki. Dla maksymalnego ułatwienia polecam wyjąć “plecki” ramki lub samą szybę/pleksi i odrysować kształt na folię.

Folia kredowa Green Design Blog

Przy odrysowywaniu zostawcie małe marginesy. Ułatwi to sprawę przy naklejaniu folii.

Folia kredowa Green Design Blog

Przyklejanie, to chyba najtrudniejsza sprawa, co nie oznacza wcale, że jest to przesadnie skomplikowane. Cały “myk” polega na tym, aby robić to powoli i usuwać na bieżąco pęcherzyki powietrza, które mogą się pojawić. Nawet jeśli popełnicie błąd i nierówno nakleicie folię, nie przejmujcie się tym. Ten materiał można bez większego wysiłku odkleić, a użyty klej pozwala na wielokrotne jej naklejanie.

Folia kredowa Green Design Blog

Folia kredowa Green Design Blog Folia kredowa Green Design Blog

Trzeba jeszcze ściąć marginesy, które wcześniej zostawiliśmy, tak aby łatwo było je założyć.

Folia kredowa Green Design Blog

Folia kredowa Green Design Blog

Na koniec całość oprawiamy.

Folia kredowa Green Design Blog

Folia kredowa Green Design Blog

Folia kredowa – inspiracje

To tylko jeden przykład. Tak naprawdę ogranicza Was jedynie wyobraźnia i ilość ramek. Sama folia kredowa jest tania, więc dajcie się ponieść swojej fantazji. Zachęcam Was również do przypomnienia sobie wpisu Karoliny, w którym opisuje jak wykonać bardzo pomysłowe ozdoby świąteczne.

Folia kredowa Green Design BlogFolia kredowa Green Design Blog

 

13 grudnia 2017|DIY ;), Lifestyle, Praktyczne porady|0 komentarzy
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments