Kuchnia ogrodowa – inspiracje

Na naszym blogu pojawił się post o altanach z niewielką dawką inspiracji (możecie go znaleźć tutaj-> http://www.green-design-blog.com.pl/kreatywna-altana-ogrodowa/ ). Dzisiaj słów kilka o garden houses, czyli nazwijmy to… kuchniach ogrodowych, letnich, nie mylcie z kuchnią polową ;P.

Stunning Modern Patio with Outdoor Kitchen Rappahannock Bend Sum
Obie z Karoliną poświęciłyśmy dużo czasu na wertowaniu internetu i książek w poszukiwaniu możliwości i rozwiązań w stylu garden house. Dla wyjaśnienia dodam, że tego typu rozwiązania to kuchnie ogrodowe z reguły składające się  z murków, blatów, siedzisk; bardzo często zawierają szafki, grille, czasami nawet lodówki i zlewy. Wszystko zależy od warunków finansowych i ilości miejsca przeznaczonego pod kuchnię letnią.

17

Oczywiście w naszym klimacie trzeba pamiętać o warunkach pogodowych. Jednak wystarczy w doborze materiałów uwzględnić te bardziej odporne na wilgoć i mróz oraz odpowiednio zaaranżować zadaszenie lub ścianki. Kuchnie ogrodowe połączone są z częścią jadalnianą a czasami także miejscem wypoczynkowym. W przeglądanych przez nas aranżacjach łączone były również z ogrodami warzywnymi bądź zielnikami co też jest ciekawym rozwiązaniem.
W naszych projektach najważniejsze jest to, aby stworzyć prostą i nowoczesną bryłę, która będzie pasowała do domu inwestorów. Układ ma być czytelny i wygodny do użytkowania w praktyce. Głównymi elementami składowymi w takich projektach z założenia jest kuchnia, jadalnia oraz miejsce do wypoczynku. Dodatkowo możemy umieścić  grill, szafki, lodówkę czy zlew. Ostatnio jeden z naszych Inwestorów poprosił o umieszczenie pieca do pizzy i tak właśnie powstała altana w Tomaszkowie pod Olsztynem.

A poniżej przedstawiamy Wam kilka pomysłów na ogrodową kuchnię w bardziej nowoczesnym wydaniu.

29

3

5

6

10

11

12

Wcale nie potrzeba dużo miejsca, żeby zaaranżować sobie w ogrodzie kącik kuchenny z niewielką jadalnią.

16

20

21

22

PHILLY_GARCES2011_ 0827.tif

28

1

Teraz kilka propozycji troszkę bardziej klasycznych, powiedziałabym nawet że niektóre są w lekko śródziemnomorskim stylu :)

30 27

24

19

9

4

Na sam koniec jeszcze kilka detali a dokładniej możliwości zorganizowania blatów barowych, stolików, kompozycji szafek oraz mini rozwiązanie „chowanej” kuchni.

23 31 15

14

7 8

2

Mam nadzieję, że się Wam podobało i na pewno powrócimy jeszcze do tego tematu. Bądźcie czujni bo już za kilka dni pokażemy Wam nasze rozwiązanie altany, a w przyszłości także i kuchni ogrodowej :)

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

28 września 2017|Inspiracje architektoniczne, Mała architektura|1 komentarz
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
JG
JG
4 lat temu

Polskie kuchnie ogrodowe – CANA CONCEPT

zapraszam do odwiedzenia stronę http://www.canaconcept.com
– polski produkt, polski design i naprawdę doskonałe wykonanie.

Polecam