Pierniki idealnie ozdobione na Święta Bożego Narodzenia – inspiracje

Mamy już grudzień, święta coraz bliżej, więc czas zająć się pieczeniem i dekorowaniem pierników :) Z czym Wam się kojarzą pierniki? Mi zdecydowanie z zapachem podczas pieczenia i wyjadaniem ich ze słoika, kiedy mama nie patrzy. Potem zawsze dziwiła się czemu jest ich tak mało, ale doskonale wiedziała, kto za tym stoi ;) Tak to już jest z tymi mamami, wiedzą wszystko. Ale wracając do pierników. Zabiorę Was dzisiaj w świat przepięknych, piernikowych dekoracji, z których możecie wybrać najładniejsze i spróbować zrobić takie samodzielnie. No to zaczynamy!

Klasyczne zdobienia

Pierniki dekorowane samym lukrem chyba dla wszystkich kojarzą się jako klasyk. Zawsze podziwiałam osoby, które potrafią stworzyć na nich takie niesamowite wzorki (jak te poniżej). Jednak takie klasyczne zdobienie potrafi być najtrudniejsze. Na ciemnych piernikach widać każdy najdrobniejszy szczegół zrobiony z lukru. Jednak żadna inna dekoracja się do nich nie umywa ;)

Białe? Czarne? A może pastelowe?

Po klasycznych piernikach przechodzimy płynnie do kolejnego pomysłu na dekoracje. a dokładnie na wypełnienie ciasteczka kolorami aż po brzegi. Przyznam Wam, że pierwszy raz natknęłam się na tak przepiękne zdobionia i zdecydowanie skradły moje serce. Ich kolor możn dopasować bezpośrednio pod kolor naszych dekoracji, co sprawi, że idealnie wkomponują się w wystrój całego mieszkania. Aż szkoda jeść, prawda? ;)

Kolorowy zawrót głowy

Zdobienia kolorowe to jest coś! Choinki, mikołaje, dziadki do orzechów aż proszą się, żeby je  podziwiać, a nie zjadać. Ale może być też dla nich dodatkowa funkcja. Takie piękne, ozdobione pierniki mogą być wykorzystane jako świąteczny upominek, dodatek do prezentu lub jako ciastko z imieniem umieszczone na wigilijnym talerzu. Pomysłów jest wiele, a inspiracji jeszcze więcej :)

Coś dla najmłodszych

Dzieci chyba najbardziej cieszą się na świąteczne dekorowanie pierników. I nie tylko na przyklejanie kulek czy malowanie lukrem. Zaangażujmy dzieci w cały proces – od przygotowania składników po sprzątanie. Dla nich to ogromna frajda i możliwość spędzenia czasu z rodziną. Poprzez wyrabianie ciasta, wykrawanie kształtów oraz dekorowanie gotowych pierników dzieci wyrabiają swoje manualne umiejętności.

Domek z piernika

Jedna z piękniejszych form świątecznych dekoracji. Ich stworzenie jest niesamowicie pracochłonne, ale efekt olśniewa! Ściany domku najłatwiej skleić ciekłym miodem, moja przyjaciółka jednak ma na to inny patent – skleja ścianki na… kropelkę! Rozwiązanie polecane przede wszystkim tym, którzy wiedzą, że po sezonie świątecznym nie bedą chcieli skonsumować swojego dzieła ;) Czy Wam również chatki z piernika kojarzą się z domkiem Baby Jagi z bajki o Jasiu i Małgosi?

Jeden piernik, wiele zastosowań

Pierniki mogą mieć niezliczoną ilość zastosowań :) Najczęściej występują jako pojedyncze ciastka lub służą do tworzenia domków. Jednak można z nich stworzyć wiele innych, ciekawych rzeczy. Mogą posłużyc jako kalendarz adwentowy, dekojaracja świątecznych ciast, choinki czy wianki.

A jak tam Wasze pierniki? Już udekorowane? A może pieczecie je i dekorujecie dopiero przed świętami? Czekam na Wasze tradycje związane z pieczeniem cudowych pierników :)

7 grudnia 2020|Bez kategorii, DIY ;), Inspiracje, Lifestyle|0 komentarzy
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments