Projekt indywidualny Green Design – Altana z balią

Witajcie Kochani, dzisiaj chciałabym zaprezentować Wam mój najnowszy projekt indywidualny. Jest to Altana z balią wraz z przestrzenią rekreacyjną. Znalazły się w niej trzy strefy: strefa jadalniana, strefa wypoczynku oraz strefa spa. W strefie spa zaprojektowałam balię, która z roku na rok staję się coraz bardziej popularna i muszę Wam powiedzieć, że bardzo mnie to cieszy. co mnie bardzo cieszy. Jej rustykalny wygląd idealnie łączy się z nowoczesnym charakterem wielu projektów Jeśli jesteście ciekawi jak można zaaranżować te dwa style, to zapraszam do obejrzenia projektu poniżej.

Wnętrze Altany utrzymane jest w bielach oraz antracytach a elementem dopełniającym i ocieplającym jest drewno, które również łączy ze sobą wszystkie trzy strefy, w harmonijną całość. Znajduje się na ścianie w strefie jadalnianej, w strefie spa, jak również w elementach konstrukcyjnych.

Strefa kuchenna w ogrodzie

W tej części znajduje się duży stół do biesiadowania oraz niewielka przestrzeń robocza, która umożliwi nam przygotowanie posiłków. W  prawym narożniku Altany, zaprojektowałam palenisko w formie biokominka, które będzie ocieplać wieczorne spotkania. Lewy narożnik  natomiast zajmuje duży grill.

Strefa wypoczynkowa

Przedłużeniem strefy jadalnianej jest miejsce do wypoczynku, które znajduje się tuż przy domu Właścicieli.  Ważnym elementem tutaj jest drewniana konstrukcja, na której możemy zawiesić girlandy świetlne. Podobnie jak w jadalni, tutaj również zaprojektowałam biokominek, który nie tylko będzie nas ogrzewał, ale w połączeniu z girlandami zrobi nam niezwykły klimat w ogrodzie. W tej strefie znalazła się również sporych rozmiarów kanapa wypoczynkowa, na której będziemy mogli odpocząć po długim dniu w pracy w otoczeniu dekoracyjnych donic z nasadzeniami i pobliskiej zieleni.

Strefa spa w ogrodzie

Jest to moja ulubiona strefa, bo kto z nas nie chciałby mieć takiej w swoim ogrodzie? W tym projekcie zaprojektowałam balię drewnianą. Może niektórym z Was ten termin jest mało znany, więc teraz postaram się Wam go trochę przybliżyć. Balia to idealne miejsce, gdzie podczas kąpieli możemy się zrelaksować oraz wypocząć. Niektórzy z Was mogą mieć skojarzenia z jacuzzi  ale są miedzy nimi spore różnice.  Oprócz wyglądu balie należy samemu podgrzać. Służy ku temu specjalny piec na drewno umieszczony tuż obok. Balia poprzez swój wygląd nazywana jest gorącą beczką. W związku z tym, że jest ona dość wysoka to najczęściej producenci projektują do niej schodki. Wygląd balii dzięki drewnianym elementom idealnie wkomponuje się w cały projekt Altany.  Natomiast nasadzenia roślin tworzą bardzo przytulny zakątek do spędzania czasu z Rodzina i Przyjaciółmi.

Jeżeli i Wy chcielibyście zaprojektować ze mną swoją wymarzoną altankę to zapraszam do kontaktu:

mailowo: karolina@green-design.com.pl

lub telefonicznie: 603 444 128

A jeżeli jesteście na etapie szukania inspiracji to zapraszam Was do obejrzenia naszego sklepu z gotowymi projektami altan ogrodowych :)

 

 

 

 

 

 

1 czerwca 2023|Bez kategorii|0 komentarzy
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments