Christmas bucket list – inspiracje i moje propozycje

Bucket lists stały się swego czasu bardzo popularne. Najlepsze w nich jest to, że każdy może przygotować swoją w wybranej tematyce. Mogą dotyczyć filmów, miejsc do odwiedzenia albo rzeczy do zrobienia w danej porze roku. Mogą przybrać formę wypunktowanej listy, tablicy inspiracji, listy ze zdjęciami czy połączenia wszystkich tych elementów. Super jest to, że można się przy nich „wyżyć” kreatywnie. Pomyślałam, że przybliżę Wam ideę bucket lists przedstawię trochę inspiracji oraz pokaże Wam swoje świąteczne listy :) Miłej lektury!

Świąteczna lista rzeczy do zrobienia

Święta Bożego Narodzenia to magiczny okres. Stroimy swoje domy, kupujemy prezenty oraz robimy porządki. Do każdej z tych rzeczy możecie przygotować swoją bucket list, aby umilić sobie te czynności. Warto też stworzyć listę, która pomoże Wam odsapnąć i skupić się na sobie. Te, które pomogą nam się zrelaksować i zintegrować rodzinę w tym szalonym okresie. Tak na prawdę, możemy stworzyć listę na wszystko, co związane ze świętami. Listę rzeczy, które chcemy w tym czasie zrobić, listę porządków, listę świątecznych piosenek, filmów do obejrzenia, itp. Możliwości jest tyle, ile znajdziecie pomysłów :) Poniżej kilka inspiracji, które bez problemu można znaleźć w Internecie.

Jak je stworzyć?

Nie wiecie od czego zacząć? Już Wam śpieszę z pomocą :) Możecie zacząć od zaplanowania, co na takiej liście chcielibyście umieścić, tzn. jakie rzeczy do zrobienia czy obejrzenia. Pierwszą opcją jest stworzenie wersji elektronicznej, czyli takiej jak na poniższej propozycji. Nie martwcie się, nie musicie mieć do tego szczególnych zdolności. Równie dobrze, może to być prosta lista stworzona w Wordzie. Ważne, żeby dla Was była czytelna i praktyczna :) Drugą opcją jest stworzenie listy w wersji papierowej. I tutaj również podzieliłabym to na dwie możliwości. Pierwszą będzie stworzenie wypunktowanego spisu, który delikatnie ozdobicie według potrzeb i stworzycie miejsce do odznaczania kolejnych rzeczy, które zrobiliście. Bardziej kreatywną opcją będzie stworzenie kolarzu. Z kolorowych gazet możecie powycinać obrazki, które będą pasowały do Waszej listy, ponaklejanie ich na kartkę oraz dodanie opisów. W tym przypadku również możecie stworzyć miejsce na odznaczanie kolejno wykonanych zadań, przesłuchanych piosenek czy obejrzanych filmów.

Moja świąteczna bucket lists

Skoro już zaprezentowałam Wam zbiór inspiracji na bucket lists, to teraz przedstawiam Wam moją własną, osobistą listę. Jest to zdecydowanie zbiór wszystkich tych rzeczy, które bardzo lubię robić w okresie świątecznym. Niektóre wolę wykonywać sama, jak np. dekorowanie mieszkania, jedzenie słodyczy i czytanie świątecznych książek, ale są też takie, które w duecie „smakują” lepiej :) Do nich zdecydowanie należy pieczenie pierników, dekorowanie balkonu i oglądanie świątecznych filmów. Swoją listę tworzyłam w Canvie, która nawet w podstawowej wersji oferuje wiele różnych czcionek, obrazków i innych możliwości. Gorąco polecam wypróbować tą stronę nie tylko do stworzenia świątecznej listy, ale także wielu innych rzeczy, jak np. kartki świąteczne, prezentacje, zaproszenia i wiele wiele innych.

Świąteczne filmy

Coraz częściej spotykam listy z inspiracjami na świąteczne filmy. Z każdym rokiem ich przybywa, jednak każdy ma swoje ulubione. Nie macie wrażenia, że oprócz tych ulubionych mamy również ochotę na coś nowego? Staram się co rok znaleźć kilka nowych pozycji i je obejrzeć. Niektóre kradną moje serce i wchodzą na stałe do świątecznej listy filmów. Inne zaś omijam szerokim łukiem i więcej do nich nie wracam. Postanowiłam więc przygotować dla Was moją własną bucket lists ze świątecznymi filmami. Mam nadzieję, że sami chętnie z niej skorzystacie :)

 

Tworzycie swoje bucket lists? Macie ulubione świąteczne przyjemności? Czekam na Wasze komentarza! :)

11 grudnia 2023|DIY ;), Inspiracje, Lifestyle, Przemyślenia|0 komentarzy
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments