diy wieniec bożonarodzeniowy

Tegoroczne „Mikołajki” miałyśmy okazję spędzić w przemiłym towarzystwie i bardzo klimatycznym miejscu. Wszystko to w ramach przygotowania dla Was poradnika jak w domowym zaciszu stworzyć wieniec bożonarodzeniowy. Do współpracy zaprosiłyśmy Pracownię Florystyczną Pani Jolanty Jarmoc, a zwinne ręce, które maci okazje obserwować na zdjęciach, to własność zdolnej i przemiłej Kasi.

Jak wykonać wieniec bożonarodzeniowy

Wieniec bożonarodzeniowy to alternatywa dla stroika, możemy powiesić go na drzwiach aby witał gości, ozdobić ścianę lub wkomponować w niego świeczki i wykorzystać jako dekoracja stołu.

Do przygotowania naszego wieńca użyliśmy:

Słomianego wianka– który posłużył jako baza i w łatwy sposób pozwolił ukształtować wianek. Taką bazę możecie stworzyć sami ze słomy lub gazet owijając je ciasno sznurkiem lub żyłką.

Możecie również kupić gotowy druciany stelaż lub styropianowy wianek który będzie lekki i idealnie nada się na wianki wiszące. Styropianowe dostępne są praktycznie w każdym sklepie plastycznym, biurowym lub pasmanterii.

Odrobina zielonego– żeby nasz wieniec bożonarodzeniowy ładnie pachniał świętami można wykorzystać do jego stworzenia gałązki świerku lub jodły. Najwygodniej będzie zebrać gałązki pozostałe z ustawiania choinki (zawsze coś trzeba obciąć a wyrzucić szkoda).

Dekoracje – W naszym przypadku były to plastry suszonej pomarańczy, kora cynamonowa, anyż, szyszki, bombki, i orzechy. W tej kwestii możecie popuścić wodze fantazji.

Ważnym atrybutem bez którego cała akcja by się nie powiodła jest Pistolet do kleju na gorąco. Jeżeli takiego nie posiadacie to polecam kupić. Nie są to duże pieniądze i zaleście go też nie trudno ponieważ występują w większości sklepów biurowych i budowlanych. Klej na gorąco przydaje się w wielu pracach dekoracyjnych.

Tworzenie wianka zaczęłyśmy od pokrycia bazy jedliną. Gałązki dokładamy jedna obok drugiej, obwiązując je ciasno drutem w taki sposób aby z pod spodu nie przebijał słomiany wianek.

Kasia owinęła gęsto cały wianek, jednak jeżeli macie mniej gałązek i może nie starczyć ich na całą obręcz, polecam wykonać wersję asymetryczna. Wystarczy owinąć bazę wstążką w dowolnie wybranym kolorze pasującym do planowanych ozdób, natomiast jedlinę rozmieścić na 1/3 lub 1/4 wianka.

Kiedy wieniec mamy już gotowy, czas na jego dekorację. Nie żałujcie kleju i uwaga na nitki ciągnąc się za pistoletem. Pamiętajcie, żeby dobrze zabezpieczyć miejsce pracy, np. gazetami lub kartonem.

Kasia zaczęła dekorowanie od suszonych pomarańczy, następnie przyszedł czas na cynamon, anyż, orzechy i bombeczki. Całość dopełniłyśmy szyszkami i oplecionymi wokół gałązkami.

Kasia starała się rozmieścić wszystkie elementy stosunkowo regularnie., jednak jeżeli inwencja twórcza podpowiada Wam inaczej śmiało eksperymentujcie. Asymetryczne wieńce również wyglądają efektownie.

Na koniec do wieńca Kasia dodała czerwoną kokardę i zdecydowałyśmy się wstawić świeczki. Aby je zamontować najlepiej użyć grubego drutu, którego z jednej strony należy podgrzać aby łatwo wszedł w świeczkę. Po zastygnięciu będzie stabilnie zamocowany, idealnie do wbicia w wieniec.

Nasz wieniec bożonarodzeniowy jest w wersji dekoracji na stół, ale jeżeli zdecydujecie się na wieniec wiszący wystarczy dorobić od niego haczyk. Zróbcie to na samym początku zawiązując na bazie pentrę z wstążki, lub podczas montowania jedliny wykonując pętelkę z drutu.

Pracownia florystyczna

Pracownia florystyczna Jolanty Jarmoc znajduje się w Białymstoku na ulicy Gdańskiej 12. Dziewczyny wykonują fantazyjne dekoracje na różne okazje. Obecnie pracownia pełna jest świątecznych dekoracji. Większość to małe dzieła sztuki, oryginalne i pracochłonne.

Dekoracje świąteczne

Jeżeli szukacie inspiracji, to poniżej zamieszczam kilka dekoracji. wszystkie do nabycia w Pracowni u Pani Jolanty.

18 grudnia 2017|DIY ;), Inspiracje, Lifestyle, Praktyczne porady|0 komentarzy
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments