Green Design na tropie wiosny czyli eksplozja krokusów w Białymstoku

Wiosna w Białymstoku? Tak , tak, wiem co pomyślicie – jaka wiosna? Przecież Białystok to wieczna zima i białe niedźwiedzie. Otóż nie – walczymy ze stereotypami! No, może nie tak drastycznie jak na filmiku ;) My z Marysią postanowiłyśmy w piękny sposób pokazać Wam, że w tym naszym Białymstoku to nie tylko śnieg i mróz. Na naszych spacerach odnalazłyśmy piękne zwiastuny wiosny – pola krokusów.

Eksplozja krokusów w Białymstoku

Dzisiaj chcemy Wam przedstawić fotorelacje z naszych poszukiwań i zachęcić do weekendowego spaceru po mieście.

Eksplozja krokusów w Białymstoku

Gdzie szukać wiosny?

Eksplozja krokusów w Białymstoku

Pole krokusów – Aleja Bluesa

Eksplozja krokusów w Białymstoku

To zdecydowanie najbardziej okazałe nasadzenie krokusów w całym mieście – 15 000 cebul! Może już zdążyliście podziwiać ten krokusowy dywan, bo pięknie kwitnie już czwartą wiosnę :) a jeżeli jest to dla Was TopNews to polecam skorzystać z pięknej weekendowej pogody i wybrać się na spacer do centrum bo to już ostatnie chwile by cieszyć się tym pięknym widokiem!

Eksplozja krokusów w Białymstoku Eksplozja krokusów w Białymstoku

Park Planty

Nowością, którą odkryłyśmy są nasadzenia krokusów w Parku Planty – konkretnie na Bulwarach Kościałkowskiego (tyły Pałacu Branickich). Z naszego tajnego wywiadu wynika, że zostało tam posadzone ok. 13 000 cebul. Na taki efekt jak na Alei Bluesa trzeba będzie jednak poczekać, gdyż jest to nowe nasadzenie i w nieco bardziej zacienionym miejscu. Niemniej jednak polecamy obserwować bacznie ten zakątek bo warto :)

Eksplozja krokusów w Białymstoku Eksplozja krokusów w Białymstoku

Akcent ZOO

Tu krokusów jest znacznie mniej niż we wcześniej wspomnianych miejscach, ale mam do nich sentyment, bo sama je sadziłam :) . ZOO jest również fajnym miejscem na wiosenny spacer, co prawda nie popieramy idei trzymania zwierząt w klatkach i na wybiegach, ale tym, którzy pamiętają stare zaniedbane wybiegi i ciasne klatki polecam jednak wybrać się i zobaczyć jak bardzo zmieniło się to miejsce, pomimo wszystko na lepsze.

Eksplozja krokusów w Białymstoku Eksplozja krokusów w Białymstoku

Ciąg dalszy nastąpi….

To nie koniec naszego tropienia wiosny! Śledźcie uważnie naszego bloga, Facebook’owy fanpage oraz Instagrama, mamy z Marysią tajemną wiedzę, gdzie w naszym mieście niebawem rozkwitną tulipany i żonkile! Zatem spodziewajcie się kolejnych fotorelacji i wskazówek spacerowych :)

W głowie też układam sobie wycieczkę szlakiem białostockich murali, więc bądźcie czujni! Naszą koleżankę po fachu na pewno znacie, bo jest to jeden z najpiękniejszych i najsłynniejszych murali w naszym mieście, to właśnie ten mural zainspirował mnie do dalszych poszukiwań….

 

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

1 kwietnia 2017|Ciekawe miejsca, Fotografia, Katalog roślin, Lifestyle|0 komentarzy
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments