Hamak nie tylko w ogrodzie – hamakowanie w praktyce.

Po ostatniej garści hamakowych inspiracji w dzisiejszym wpisie chciałam Wam przedstawić odkrycie Karoliny w temacie hamaków. Te niepozorne akcesoria ułatwią nam hamakowanie. Powiem więcej! Sprawią, że będziemy mogli rozłożyć hamak wszędzie tam, gdzie znajdziemy dwa drzewa w niedużej odległości – w lesie, w parku, nad jeziorem, gdzie tylko nam się zamarzy :) Jestem pewna, że jak tylko zobaczycie jakie to jest proste, będziecie zabierać ze sobą hamak na każdą wycieczkę :)

Nasz zestaw składa się z 3 elementów : dwóch pasów mocujących zakończonych z jednej strony metalowym kółkiem, z drugiej  przeszyciem umożliwiającym założenie metalowych haczyków, wchodzących w skład zestawu.

Green_design_hamakowanie_1

W minioną niedzielę wybrałam się do Parku im. Lubomirskich , aby we wszechobecnym upale skryć się w cieniu drzew, oczywiście w hamaku! Była to doskonała okazja aby wypróbować nasz zestaw montażowy. Rozłożenie hamaka stało się banalnie prostą sprawą! Wystarczyło znaleźć dwa odpowiednio oddalone od siebie drzewa i do dzieła:

  • Owijamy drzewo pasem, robiąc zakładkę przez metalowe kółko.
  • Powtarzamy tą czynność na drugim drzewie.
  • W przeszyciach pasów umieszczamy metalowe haczyki.
  • Na haczykach zawieszamy hamak.
  • Dopasowujemy wysokość pasów tak aby hamak był w odpowiedniej pozycji i……

Green_design_hamakowanie_2

….gotowe!

Montaż hamaka zajął mi 3 minuty. Co prawda przy pierwszej próbie miałam pewne obawy czy nie wyląduje na trawie, ale obyło się bez ofiar i po chwili swobodnie bujając się w hamaku oddałam się lekturze.

Green_design_hamakowanie_3

Gdy już przyjmiemy pewną pozycję w hamaku możemy wypoczywać :) na własnej skórze sprawdzić dobroczynny wpływ hamaków na nasze samopoczucie a nawet zdrowie.

 

I delektować się takimi widokami…

Green_design_hamakowanie_5

….dobrą lekturą i smakołykiem :)

Green_design_hamakowanie_6

Green_design_hamakowanie_7

Na prawdę polecam Wam taką formę wypoczynku :) zabierajcie hamaki wszędzie !

Zdradzę Wam jeszcze małą tajemnicę – na balkonie też się da! :) Przetrenowałam to na 4 metrach kwadratowych. Co prawda  nie da się pobujać i nic więcej poza hamakiem się nie mieści a pies jest bardzo nie zadowolony, że ktoś leży na JEGO balkonie, ale warto!

Zobaczcie sami …..

 

Green_design_hamakowanie_9

A my niebawem wrócimy do hamakowych tematów.

 

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments