Indywidualny projekt Green Design – Altana ze strefą wypoczynkową

Lato już chyli się ku końcowi, jednak dzisiejsze słońce za oknem natchnęło mnie do opisania pewnego mojego projektu kompleksu wypoczynkowego. Stało się tak szczególnie ze względu na basen, do którego od razu miałoby się ochotę wskoczyć 😊 Projekt składa się z kilku stref, które szczegółowo opisałam Wam poniżej.

Altana główna

Altana nie jest w pełni zamknięta. Ściany są jedynie przy części kominkowo-kuchennej. Resztę podpory dachu stanowią słupy obłożone cegłą, a w niektórych miejscach pojawiają się drewniane ‚płotki’. Na nich umieściłam donice z kwiatami.Centralne miejsce stanowi duży drewniany stół z czarnymi krzesłami. Z lewej strony znajduje się kominek oraz ława z dodatkowym miejscem do siedzenia oraz miejscem do przechowywania drewna pod spodem. W rogu altany umieściłam aneks kuchenny wyposażony w szafki, zlew, płytę kuchenną, ekspres do kawy oraz przydatne akcesoria. Z dekoracji postawiłam na duże wazony na stole, ozdobne płytki na ścianie z aneksem kuchennym, złote, dekoracyjne liście obok kominka oraz w niektórych miejscach lekki materiał imitujący „zasłony”.

Z przodu altany umieściłam dużą narożną donicę, a obok niej wygodne leżaki. Naprzeciwko strefy wypoczynkowej znajduje się grill oraz niewielki blat ułatwiający przygotowywanie posiłków do smażenia.

Strefa wypoczynkowa

Cały taras został wyłożony deskami kompozytowymi. Drewniana konstrukcja dopełnia całość kompozycji. Postawiłam tutaj także na wygodną, narożną kanapę oraz „zwisające” hamaki czyli kubańskie fotele, które można zamienić na zwykły, tradycyjny hamak.

W tej części proponuję umieścić zewnętrzy kominek do ogrzewania się wieczorami. Z roślin wybrałam rozplenice japońskie. Umieściłam je w donicach z dwóch stron tarasu oraz poziom niżej – między ozdobnymi drewnianymi słupkami i oświetleniem.

Basen

Od tarasu niewielka ścieżka prowadzi do miejsca wyłożonego płytami. Na nich znajduje się basen. Zastanawiacie się po co te płyty? Jest wiele odpowiedzi. Po pierwsze, aby grunt pod basenem był stabilny, nie zapadał się, ani nie odkształcał. Sprawi to dłuższą żywotność basenu. Po drugie, jeśli pod basenem byłaby posadzona trawa to gwarantuje Wam, że nie przetrwa ona sezonu ;)

Po trzecie – przyjemniej wchodzić po czystych płytach niż po trawie z piaskiem i wnosić to do basenu 😉 Po czwarte ładniej prezentuje się basen, który ma wydzieloną własną strefę w ogrodzie.

Garaż

W tym projekcie obok altany umieściłam również garaż, który swoją stylistyką pasuje do całości założenia.

Dajcie znać w komentarzach co sądzicie o tym projekcie, jestem bardzo ciekawa Waszej opinii :)

A może chcielibyście zaprojektować ze mną swoją wymarzoną altanę wraz ze strefą wypoczynkową?

Zapraszam do kontaktu:

mailowo: karolina@green-design.com.pl

lub telefonicznie: 603 444 128

A jeżeli jesteście na etapie szukania inspiracji to zapraszam Was do obejrzenia naszego sklepu z gotowymi projektami altan ogrodowych :)

 

26 sierpnia 2022|3DS Max, Projekty, Projekty altan|0 komentarzy
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments