Połączenie Altany z Piwoniami i Domku SPA z Lawendą

Dzisiaj przychodzę do Was z projektem, który jest połączeniem Altany z Piwoniami wraz z Domkiem SPA z Lawendami. Chciałam, aby oba te budynki stanowiły harmonijną całość, którą dopełniają miejsca chilloutowe.

Wnętrze Altany utrzymane jest w bielach i szarościach, czyli tak jak wnętrze bazowego projektu. Kolorowy akcent stanowią kwiaty w dużych donicach. Zwiewne zasłony dodają lekkości konstrukcji okiennej. Na środku umieściłam stół z krzesłami do przyjmowania gości. Przy ścianie znajduje się aneks kuchenny umożliwiający przygotowywanie posiłków bezpośrednio w altanie.

Domek SPA

Sam Domek SPA został delikatnie skrócony. Dwie z czterech ścian są przeszklone, co dodaje bryle lekkości. Jeśli chodzi o kolorystykę zewnętrzną postawiłam na połączenie bieli i czerni. Duże, rozsuwane drzwi wejściowe zachęcają do zajrzenia do środka. Zamiast sauny powiększyłam łazienkę znajdującą się w budynku, której wizualizacje znajdują się na końcu wpisu.

Wewnątrz przy jacuzzi znajduje się klimatyczny biokominek oraz konstrukcja z drewnianych belek, na której można również powiesić ręczniki. Między belkami postanowiłam umieścić dyskretne oświetlenie. Ogromna Areca w betonowej donice wprowadzają element roślinności. Na drzwiach do toalety umieściłam ten sam materiał, co na ścianie. Jedyny element je wyróżniający to czarna ościeżnica oraz klamka.

Przed domkiem SPA wygospodarowałam miejsce na leżaki oraz wygodne fotele typu „cocoon”. Zależało mi na stworzeniu zewnętrznego prysznica, z którego można korzystać bez wchodzenia do samego budynku. Droga do prysznica wyłożona jest drewnopodobnym materiałem, a żywopłot zapewnia prywatność. Możecie również zauważyć, że podłoga w Domku SPA oraz ta przed nim jest wykonana z tego samego materiału. Sprawia to płynne przejście pomiędzy częścią wewnętrzną i zewnętrzną.

Przestrzeń między altanką a domkiem SPA jest stricte wypoczynkowa i składa się z dwóch segmentów. Pierwszym obszarem jest wcześniej wspomniany taras leżakowy oraz strefa przyozdobiona belkami, na której znajduje się kanapa z mobilnym paleniskiem. Oddziela je betonowa „donica”, w której znajdują się krzaki bujnej lawendy. Za stojącymi huśtawkami górują rozplenice oraz kocimiętka. Natomiast obok drugiej strefy umieściłam sosnę kosodrzewinę.

Łazienka

Pomieszczenie wydłużyłam na całą szerokość budynku. Znajduje się w niej prysznic, niewielki zlew oraz WC. Na podłogę oraz ścianę z prysznicem zaproponowałam modne w ostatnich sezonach lastryko w szarej tonacji. Za WC znajdują się wielkoformatowe płytki imitujące marmur oraz te, o falistej strukturze. Takie same znajdują się także przy wejściu do łazienki. Strefa przy umywalce jest utrzymana w bieli i drewnie. Drobne akcenty, tj. koszyki, świece, wazon z kwiatami oraz akcesoria toaletowe dodają całości przytulnego nastroju.

Dajcie znać w komentarzach co sądzicie o tym projekcie, jestem bardzo ciekawa Waszej opinii :)

A może chcielibyście zaprojektować ze mną swoją wymarzoną letnią kuchnię?

Zapraszam do kontaktu:

mailowo: karolina@green-design.com.pl

lub telefonicznie: 603 444 128

A jeżeli jesteście na etapie szukania inspiracji to zapraszam Was do obejrzenia naszego sklepu z gotowymi projektami altan ogrodowych :)

23 czerwca 2022|3DS Max, Projektowanie, Projekty, Projekty altan|0 komentarzy
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments