Letnia kuchnia w ogrodzie – Projekt Indywidualny Green Design

Nawet nie wyobrażacie sobie ile projektów czeka w kolejce do opublikowania na blogu ;)  Jak to była w ‚sezonie’- doskwiera mi uporczywy brak czasu. Obiecuje jednak i Wam i sobie, że będę już na bieżąco relacjonować projekty które wchodzą w skład mojego portfolio :) Dzisiaj przedstawiam Wam moją wariację na temat kuchni ogrodowej. W dzieciństwie kuchnia ogrodowa kojarzyła mi się tylko i wyłącznie z budynkiem, gdzie moja babcia gotowała latem przetwory aby nie rozpalać ognia w domowym piecu. Wiadomo, kiedyś nie było technologii jak chociażby okap czy kuchenka gazowa. Były po prostu piece opalane drewnem i na tym robiło się wszystko – od przetworów po gotowanie obiadów. Dzisiejsze czasy pozwalają nam jednak na większe możliwości, dzięki czemu wyobraźnia może też podziałać trochę szerzej :)

Letnia kuchnia w czasach teraźniejszych

Letnia kuchnia w ogrodzie Green Design 02

W tym roku miałam przyjemność projektować letnią kuchnię, która stała się uzupełnieniem budynku z częścią sypialnianą. Forma kuchni ogrodowej miała tworzyć przytulne miejsce do spotkań z rodziną i przyjaciółmi w nowoczesnym wydaniu. Budynek z dachem dwuspadowym ma natomiast pełnić funkcję mieszkalną, w której jest łazienka oraz główna sypialnia. Oba budynki wizualnie stanowią całość kompozycji.

Letnia kuchnia w ogrodzie Green Design 03

Centrum letniej kuchni stanowi oczywiście stół z krzesłami oraz aneks, który ulokowałam pomiędzy pomieszczeniem gospodarczym a główną ścianą budynku. Stworzyłam też wnękę, w której umieściłam lodówkę.

Letnia kuchnia w ogrodzie Green Design 01

Tak jak wspominałam wyżej, w budynku letniej kuchni zaprojektowałam jeszcze pomieszczenie gospodarcze do którego wchodzi się od zewnątrz. Jedna ze ścian budynku gospodarczego ozdobiona jest dekoracyjnymi, zielonymi matami, które mają za zadanie imitować naturalną roślinność. Jest to idealne rozwiązanie, które nie wymaga wysokich nakładów finansowych na podlewanie zielonej ściany czy kosztownych oprysków.

Letnia kuchnia w ogrodzie Green Design 04

Na zewnątrz znajduje się obszerny taras z miejscem na grilla oraz przestrzeń z wygodną kanapą.  Na jednej z ozdobnych belek można zawiesić też huśtawkę w typie brazylijskiego hamaku.

Letnia kuchnia w ogrodzie Green Design 05

Ważnym aspektem jest również ozdobne oświetlenie, które tworzy przytulny klimat tuż po zmroku. W tym projekcie zastosowałam dekoracyjne girlandy świetlne na belkach, a także lampy ulokowane w rozplenicach japońskich, tuż obok tarasu chillout owego. Podświetliłam również dekoracyjne drzewo, które znajduje się przy elewacji z lameli.

Letnia kuchnia w ogrodzie Green Design 06

Jeżeli i Wy chcielibyście zaprojektować ze mną swoją wymarzoną letnią kuchnię lub też nowoczesną altankę to zapraszam do kontaktu:

mailowo: karolina@green-design.com.pl

lub telefonicznie: 603 444 128

A jeżeli jesteście na etapie szukania inspiracji to zapraszam Was do obejrzenia naszego sklepu z gotowymi projektami altan ogrodowych :)

25 września 2021|3DS Max, Projektowanie, Projekty, Projekty altan|0 komentarzy
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments