Malowanie obrazów po numerach – inspirujący trend 2021 roku

Gdy pierwszy raz zobaczyłam te obrazy w Internecie byłam do nich bardzo sceptycznie nastawiona. Reklamowali je blogerzy, zachwycali się jaki to super pomysł, ale żaden z nich nie pokazał efektu końcowego. Minęło jednak trochę czasu, a ja natknęłam się na nie w salonie Empiku i stwierdziłam, że spróbuję. Wciągnęłam się tak bardzo, że maluję już swój 4 obraz i zastanawiam się, jaki wybrać kolejny :) Dlatego też dzisiaj chciałabym Wam opowiedzieć co znajdziecie w pudełku, jak jest w trakcie malowania, jak wygląda efekt końcowy i jakie są moje spostrzeżenia. Do dzieła!

Co znajduje się w kartonie?

W kartonie znajduje się:

  • obraz w drewnianej ramie z naniesionym wzorem i numerkami,
  • kartkę z obrazem w wersji kolorowej oraz z numerkami,
  • zestaw farb opisanych oczywiści danymi numerkami,
  • 3 pędzle o różnej wielkości,
  • haczyki do powieszenia obrazu na ścianie.

Zaczynamy malowanie

Warto sobie przygotować stanowisko, na którym oprócz rzeczy wyjętych z pudełka, znajdzie się także kubeczek z wodą i kawałek ręcznika papierowego do wycierania pędzelków. Instrukcja, znajdująca się z tyłu pudełka, zaleca malowanie od góry do dołu. Według mnie nie ma to większego znaczenia, ale oczywiście  jest to indywidualna kwestia – jak komu będzie wygodniej :) Farby danego koloru jest zazwyczaj troszkę więcej, więc przyjęłam sobie zasadę, że maluję dwie cieńsze warstwy, które gwarantują idealne pokrycie, zamiast jednej. Jedynym wyjątkiem jest kolor biały, gdzie czasem potrzebne są trzy warstwy, aby w pełni zakryć, np. oznaczenie koloru.

Zdradzę Wam jeszcze, że jeśli mam wolne jedynie pół godziny w ciągu dnia to nawet nie zaczynam malowania. wynika to z faktu, że jak już zacznę malować, to ciężko mnie od tego oderwać :D Planuje sobie więc zajęcia tak, aby wykonać je wszystkie zaraz po pracy i mieć wolny cały wieczór poświęcając go tylko na malowanie. Muszę też przyznać, że pomalowanie całego obrazu zajmuje trochę czasu, wszystko zależy od tego, jaki stopień trudności wybierzecie oraz ile czasu w tygodniu będziecie w stanie na niego poświęcić. Ale przecież to nie są zawody, chodzi tu głównie o relaks, zajęcie myśli i czerpanie z tego radości :)

Gdzie można kupić takie obrazy?

Pojawia się coraz więcej sklepów, zarówno stacjonarnych jak i internetowych, w których można je znaleźć. Poniżej stworzyłam dla Was listę najbardziej popularnych miejsc:

  1. Empik
  2. Selgros
  3. www.ipicasso.pl
  4. www.artimento.pl 

Mamy tutaj fanów takiego spędzania wolnego czasu? Pochwalcie się swoimi pracami w komentarzach :)

Efekt końcowy zobaczycie już niebawem!

8 września 2021|DIY ;), Inspiracje, Lifestyle|0 komentarzy
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments