Mini garden makeover

Dzisiaj mam dla Was coś czego dawno na blogu nie było, czyli mała prezentacja tego czym się zajmujemy na co dzień. W Green Design przychodzi nam mierzyć się z wieloma bardzo odmiennymi wyzwaniami, zarówno różnorodność ogrodów jak i oczekiwań Inwestorów jest bardzo duża, przez co mamy mniejsze bądź większe pole do popisu. Jednak zawsze staramy się dać z siebie jak najwięcej. Tak też było w tym przypadku.

Jedną z naszych pierwszych prac w tym sezonie było małe „garden makeover”. Ponieważ była to wczesna wiosna i prace odbywały się na przełomie marca i kwietnia zdjęcia nie ukazują w całości walorów ogrodu. Na szczęście udało nam się złapać kilka letnich ujęć. Na razie słów kilka o działce i oczekiwaniach inwestorskich.

projekt

Do przearanżowania dostaliśmy niewielki ogród frontowy, przy zabudowie szeregowej. Inwestorom zależało na wymianie nawierzchni i zwężeniu chodnika. Dodatkowo ważne było abyśmy zachowali istniejące krzewy (w ramach rozsądku) oraz uzupełnili nasadzenia roślinami kwitnącymi. Na nasze szczęście Pani Inwestor bardzo lubi lawendę. Zmiany nie należały do ogromnych ale efekt już tak. :)

Green Design - ogród przed

Green Design - ogród przed

Green Design - ogród przed

Green Design - ogród przed
Nawierzchnia ułożona została z płyt betonowych ‚Roma-barwy jesieni’ firmy Superbruk. Naszym głównym zamysłem przy jej projektowaniu było, aby ‚wchodziła’ ona nieregularnie w zieleń tworząc z roślinami całość kompozycyjną. Dodatkowo wprowadziliśmy również delikatne przejście od drzwi wejściowych na taras. Główną ozdobą przedogrodu jest duża rabata wzdłuż chodnika. Posadzone zostały tutaj przede wszystkim: lawenda wąskolistna ‚Lavandula angustifolia’ w połączeniu z różą okrywową (‚Rosa’) odmiany ‚Lovely Fairy’ oraz żagwinem ogrodowym (‚Aubrieta x cultorum’) odmiany ‚Kitty. Dodatkowo w rabacie pojawiła się rozplenica japońska (‚Pennisetum alopecuroides’) odmiany ‚Hameln’, różanecznik (Rhododendron), sosna kosodrzewina (‚Pinus mugo’) odmiany ‚Pumilio’, goździki pierzaste (‚Dianthus plumarius‚) odmiany ‚Maggie’ oraz hortensja ogrodowa (‚Hydrangea macrophylla). Wzdłuż ogrodzenia wprowadziliśmy pas miskanta chińskiego (‚Miscanthus sinensis’) odmiany ‚Adagio’. Obrzeża rabat wykonane zostały z kostki, a powierzchnia wysypana grysem oraz przy ogrodzeniu korą.

Green Design - realizacja

Green Design - realizacja

4

2

1

 

28

19

16

18

17

Jak zawsze największy efekt dało rozłożenie trawnika :)

11

13

14

20

21

22

23

24

25

26

30

31

A tak o to ogród prezentuje się trzy miesiące po założeniu :)

2

3

4

5

7

8

9

6 lipca 2015|Nasze realizacje, Projektowanie|0 komentarzy
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments