Naturalne świeczniki – świąteczne inspiracje

Za oknami widać, że śnieg już powoli ucieka, ale to wcale nie ostudziło mojego zapału do świątecznych poszukiwań :) Ja osobiście nie wyobrażam sobie Świąt Bożego Narodzenia bez różnego rodzaju świeczek i świeczników. Kiedy natrafiłam na pomysł wykorzystania drewnianych pieńków jako naturalnych świeczników od razu wiedziałam, że to jest to, czego od dłuższego czasu szukałam!

naturalne stroiki świąteczne_03

Do stworzenia ciekawego efektu nie trzeba używać dużej liczby ozdobników. Wystarczy kawałek drewna, świeczka np. tealight, gałązki świerkowe, mech czy szyszki. Jak widać poniżej, naturalne świeczniki są po prostu piękne. Nie dość, że tworzą one niesamowity klimat, to jeszcze swoim zapachem wypełniają całe wnętrze. Zapewniam Was, że  idealnie wpasują się w każdą przestrzeń. Wystarczy jedynie mieć pomysł na ich rozstawienie i dopasowanie odpowiedniej wysokości do danego pomieszczenia czy miejsca.  Najwięcej pracy na pewno będziecie mieli przy wycinaniu otworów w pieńkach, ale pamiętajcie, że jeżeli pojawi się z tym problem, to zawsze możecie poustawiać na nich świeczki ‚luzem’, np. w szklanych osłonkach.

Poniżej prezentuję Wam parę inspiracji, które na pewno idealnie pasowałyby na tegoroczne święta :)

naturalne stroiki świąteczne_13

Możecie zauważyć poniżej, że na drewnianych pieńkach można również nanosić wzory za pomocą markerów czy flamastrów. Wysokie świeczki mogą być ozdobione również fragmentami samej kory np. brzozowej.

naturalne stroiki świąteczne_01

naturalne stroiki świąteczne_06

naturalne stroiki świąteczne_04

naturalne stroiki świąteczne_10

naturalne stroiki świąteczne_11

naturalne stroiki świąteczne_02

naturalne stroiki świąteczne_12

naturalne stroiki świąteczne_05

naturalne stroiki świąteczne_07

naturalne stroiki świąteczne_08

źródło: pinterest.com

16 grudnia 2022|DIY ;), Lifestyle|0 komentarzy
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments