Ognisko z hortensjami – przytulne miejsce do każdego ogrodu

Ten projekt bardzo długo ‘chodził’ mi po głowie. Chciałam stworzyć takie zaciszne miejsce do odpoczynku, które każdy posiadacz paru m2 będzie mógł wkomponować w swoją, zieloną przestrzeń. I tak właśnie powstało Ognisko z Hortensjami :)

ognisko

Mam świadomość, że kupno działki i budowa domu to nie lada wyczyn finansowy i wiele osób rezygnuje już z urządzania ogrodu. A zatrudnienie architekta krajobrazu w ogóle nie wchodzi w grę. Zazwyczaj kończy się tak, że zostawiamy zielony trawnik i żywopłot dookoła ogrodzenia.

Czas zatem to zmienić :)

Na swoim sklepie chce udostępniać Wam projekty na każdą kieszeń, tak aby wiele osób mogło cieszyć się przestrzeniami zaprojektowanymi przeze mnie :) Naprawdę dla mnie to ogromna radość kiedy słyszę głos szczęśliwego Inwestora, który otrzymuje mój projekt w swoje ręce :)

Ognisko z Hortensjami

ognisko

Dlatego też takie projekty jak Ognisko z Hortensjami, będą pojawiały się częściej tutaj na blogu i w sklepie Green Design.

Mała przestrzeń- wiele możliwości

Pomimo, że całość wraz z rabatami ma około 10×8,5m, czyli niespełna 85m2, to udało mi się wygospodarować i połączyć ze sobą wiele przestrzeni.

ognisko

Na tym obszarze chciałam umieścić oprócz ogniska także miejsce chilloutowe i kącik dla dzieciaków. Chodziło mi tutaj o projekt w którym zarówno dorośli i dzieci będą mogli razem spędzać czas. Oczywiście meble i wszystkie dodatki możecie swobodnie przestawiać i modyfikować w zależności od potrzeby.

ognisko

Ciekawym akcentem z którego na pewno skorzystaj zarówno starsi  i młodsi są huśtawki w typie makrama, które możecie zawiesić na jednej z belek. W tym miejscu może zawisnąć także hamak. Wszystko zależy od Was :)

ognisko

Stworzyłam też taką stała ławeczkę, która pełni funkcję schowka. Podnoszone siedzisko w projekcie technicznym jest podzielone na dwie części, po aby za każdym razem kiedy chcemy otworzyć ławkę, nie musiały wstawać wszystkie osoby.

ognisko

Murek za kanapą ma stanowić funkcje stolika, na którym mogą znaleźć się klimatyczne ozdoby takie jak świeczki na plastrach brzozowych czy rośliny w donicach.

Palenisko jest mobilne i może znaleźć się w każdym miejscu. Dodatkowo proponuję Wam umieszczeniu kilku pieńków brzozowych, które będą takim dodatkowym miejscem do siedzenia i także ciekawą ozdoba tej przestrzeni :)

Jak widzicie samo oświetlenie znajduje się przede wszystkim na ozdobnych belkach. Jako delikatny akcent świetlny zaproponowałam także oświetlenie ścianki tuż za przestrzenią dla najmłodszych. Po zmroku klimat będą tworzyły świeczki i przede wszystkim samo ognisko wraz z paleniskami dogrzewającymi.

I jak widzicie mając do dyspozycji niespełna 85m2 możecie stworzyć przestrzeń, która będzie sercem Waszego ogrodu :)

To co są już jacyś chętni? :D

Jeżeli tak, to zapraszam do naszego sklepu z gotowymi projektami:

I koniecznie dajcie znać w komentarzach jak się Wam podoba ;)

Subskrybuj
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Bogusław
Bogusław
10 miesięcy temu

Ten projekt ma wszystko czego bym chciał: ognisko, hamak, leżaki typu jajo. Ale ma kilka wad jak dla mnie: obniżenie terenu, brak chociaż minimalnego zadaszenia, powierzchnia większa niż 35m2.