Bylinowy raj – ogród Przemka pod Ciechanowem

Jak możecie domyślać się, moje wakacje ze względu na tak zwany ‚sezon’, w większości czasu spędzam przy komputerze wykonując projekty. Bywają jednak takie dni, że niespodzianki same się sypią. Tak też było na początku sierpnia. Nie dość, że otrzymałam wiadomość od mojego Przyjaciela Ariela, że przylatuje za parę dni do Polski (na codzień mieszka i pracuje w Anglii), to jeszcze poinformował mnie, że zabiera mnie w weekend do Ciechanowa i tam miały czekać na mnie dwie atrakcje :) Po pierwsze szkółka Szmit , a po drugie ogród Przemka!

Wycieczkę po szkółce opiszę Wam w kolejnym poście, a teraz tak na zachętę mam dla Was kawałek ogrodu pokazowego szkółki, który na żywo robi naprawdę ogromne wrażenie :)

Ogród Przemka

Najbardziej ucieszyłam się jednak z dalszej części wycieczki, ponieważ jechaliśmy do Przyjaciela Ariela -Przemka, który ma piękny, naturalistyczny ogród w stylu angielskim i to właśnie pod Ciechanowem! <3

Green Design Ogród Przemka_11

Już od ponad roku Ariel wysyłał mi zdjęcia tego ogrodu, a ja z każdym kolejnym nie mogłam uwierzyć, że to wszystko wykonała jedna i ta sama Osoba.

Green Design Ogród Przemka_16

Pierwsze co rzuciło mi się w oczy to przepiękne hortensje! Z resztą zobaczcie sami :)

Green Design Ogród Przemka_15

Green Design Ogród Przemka_02

Green Design Ogród Przemka_14

Po rozmowie z Przemkiem dowiedziałam się, że co roku te wielkie donice z hortensjami są przez Niego chowane do garażu, żeby mieć pewność, że żaden pęd nie przymarznie. Niestety w naszym klimacie surowe zimy sieją ogromne spustoszenie wśród tych roślin i wiele z nich nie zakwita na drugi rok, nie wspominając już o niewielkiej sile wzrostu samej rośliny. A jak możecie zauważyć te u Przemka w ogrodzie robią naprawdę ogromne wrażenie i pod względem wielkości jak i obfitości kwitnienia :)

Green Design Ogród Przemka_18

Green Design Ogród Przemka_01

Green Design Ogród Przemka_07

Green Design Ogród Przemka_19

Jeżeli chodzi o rośliny, to kolejna rzecz, która przykuła moją uwagę to piękne, fioletowe werbeny <3

Green Design Ogród Przemka_04

Green Design Ogród Przemka_05

Green Design Ogród Przemka_06

Green Design Ogród Przemka_28

Kompozycje kwiatowe Przemek uzupełnił wykonywanymi przez siebie ozdobami, które przybierają różne kształty: od rybek pływających wśród traw, poprzez kwiatostany przeróżnych roślin, które wpasowują się idealnie w klimat naturalistycznego ogrodu.

Green Design Ogród Przemka_08

Green Design Ogród Przemka_09

Green Design Ogród Przemka_17

Green Design Ogród Przemka_10

Green Design Ogród Przemka_23

Jako ciekawostkę powiem Wam również, że główna część założenia została podzielona na 4 rabaty, które kolorystycznie mają nawiązywać do pór roku. Jest tutaj miejsce na rabatę zimową, wiosenną, letnią oraz jesienną. Centrum stanowi zaś zegar słoneczny, który jest charakterystycznym elementem ogrodów krajobrazowych.

Green Design Ogród Przemka_27

Green Design Ogród Przemka_31

Mnie najbardziej urzekła rabata zimowa, która została utrzymana w tonacji zieleni, szarości oraz bieli połączonej z delikatnym brązem traw. Naprawdę to zestawienie roślin jest po prostu genialne i na pewno przy tworzeniu  kolejnych moich projektów będę czerpała z niej inspiracje :)

Green Design Ogród Przemka_18

Green Design Ogród Przemka_25

Green Design Ogród Przemka_28

Z resztą naprawdę wszystkie kolekcje roślin w tym ogrodzie mają swoje idealne miejsce w kompozycjach, które doceniła również ‚Maja w ogrodzie’ przyjeżdżając pod koniec sierpnia w odwiedziny do Przemka i Jego Mamy.

Zdjęcie użytkownika Łukasz Markowski.

Green Design Ogród Przemka_22

Green Design Ogród Przemka_29

Green Design Ogród Przemka_03

Green Design Ogród Przemka_34

Green Design Ogród Przemka_36

Green Design Ogród Przemka_37

Green Design Ogród Przemka_38

Ja sama ogromnie cieszę się, że poznałam Przemka, bo najważniejsze jest to, aby otaczać się ludźmi z pasją, którzy kochają to co robią. I ja mogę pochwalić się, że zarówno Przemek, jak i mój Przyjaciel z dzieciństwa – Ariel do takich należą :) O ogrodzie Ariela na pewno napiszę Wam jeszcze niejeden artykuł, bo to jest jeszcze większy ‚freak kwiatowy’ niż ja :D

Green Design Ogród Przemka_35

Green Design Ogród Przemka_20

Green Design Ogród Przemka_21

Green Design Ogród Przemka_21

Dom jako serce ogrodu

Oprócz ogrodu Przemek zajął się również przebudową istniejącego domu, który stylistycznie dopasował do otaczającego ogrodu i finalnie całość współgra ze sobą perfekcyjnie <3

Green Design Ogród Przemka_24

Green Design Ogród Przemka_30

Znalazło się w nim miejsce również na niewielką oranżerię, gdzie zieleń jest nawet zimą :)

Green Design Ogród Przemka_30

Mam nadzieję, że nie jest to moja ostatnia wizyta w tym ogrodzie, bo te parę godzin, które w nim spędziliśmy to zdecydowanie za mało żeby nacieszyć się nim w pełni.  Jakby co Ariel to czekam na kolejną wycieczkę do Ciechanowa! :D

Ozdoby handmade

A jeżeli i Wy byście chcieli poczuć trochę klimatu naturalistycznego ogrodu Przemka, to zachęcam Was do zakupu ręcznie wykonywanych ozdób o których wspomniałam wyżej.

Green Design Ogród Przemka_09

Zarówno projekt jak i wykonanie to dzieło Przemka, więc nie dość, że wspieracie lokalnych przedsiębiorców, to jeszcze możecie mieć świadomość, że produkt ten został wykonany na terenie Polski :)

Jeżeli chodzi o możliwość zakupienia tych ozdób to zapraszam Was do sklepu Przemka, gdzie znajdziecie mnóstwo różnych wzorów:

RDZĄ MALOWANE

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz