Opony i ich niezwykłe wykorzystanie

Opony – dla niektórych to tylko część samochodu, która po zużyciu nadaje się do wyrzucenia, inni natomiast widzą w nich duży potencjał i wykorzystują je jako kreatywną dekorację. Ozdoby z opon to świetny sposób na recykling, które zamiast na śmietnik trafią do ogrodów czy domów i tam zaczną swoje „drugie” nowe życie. Na świecie coraz bardziej opularne są tzw. „ogrody oponowe” – Tyre Garden, ktore są pełne opon w ich nowej roli.

Zanim przejdziemy do inspiracji na dekoracje do domu i ogrodu, chcieliśmy Wam pokazać jak można wykorzystać opony na wesoło :)

Opony w ogrodzie

Tutaj macie największe pole do popisu :) Jest wiele możliwości, inspiracji i chyba najwięcej tutoriali, jeśli chodzi o wykorzystanie opon w ogrodzie. Jak widzicie na poniższych zdjeciach, można je wykorzystać jako schodki, doniczki czy do wykonania kolorowej ścianki. Świetnie prezentują się także meble – pufy, stoliki, czy nawet pełne kanapy.

Jeśli chcecie wykonać donicę, potrzebujecie opony o średnicy min. 10 cm, a starą felgę można ułożyć na dnie, aby służyła jako odpływ. Zasypujemy otwór ziemią i sadzimy rośliny. Nalezy pamiętać, aby najpierw wybrać odpowiednie miejsce dla donicy, a dopiero potem zasypać ją ziemią – po wypełnieniu będzie ciężka do przesunięcia :)

Opony w domu

Opony można także wykorzystać na dekoracje w domu. Stoliki i pufy są najłatwiejsze do wykonania, zajmie Wam to maks. 2 godz, a efekt będzie rewelacyjny. Na końcu wpisu znajdziecie tutoriale na naprostsze w wykonaniu pufy – potrzebujecie jedynie opony, kleju i sznurka :)

Opony sprawdzą się jako doniczki na kwiaty, które można postawić, czy zawiesić na linkach, aby zwisały z sufitu. Fajny wydaje się pomysł na zrobienie z opony pułki – należy w środku przymocować drewnianą pułeczkę i sznurek, na którym zawiśnie oryginalna pułka.

Coś dla dzieci, innych domowników i nie tylko

Posłanie dla psiaka, karmnik dla ptaków czy huśtawka dla dzieci? Nic nie stoi na przeszkodzie, aby wykonać wszystkie te rzeczy właśnie z opon. Dekoracje wykonane do pokoju dziecięcego, mogą stać się dla małych urwisów super atrakcją i będą idealne do zabawy czy do chwilowego odpoczynku.

Aby wykonać huśtawkę dla dzieci, wystarczy, że w oponie wywiercimy wiertarką kilka dziur. Następnie jeden koniec liny przywiązujemy do gałęzi o średnicy min. 30 cm i zabezpieczamy porządnym węzłem, a drugi koniec do opony zabezpieczając w ten sam sposób. Zamiast liny można użyć łańcucha, który przymocowujemy za pomoca wkrętów.

Jeśli chcecie przygotować przyjęcie w ogrodzie, ale brakuje Wam miejsc siedzących to również mamy na to rozwiązanie :) Opony sprawdzą się idealnie jako siedziska. Pomalowane, obłożone tkaniną czy sznurkiem – wszystko zależy od gustu i możliwości oraz czasu do ich wykoniania.

W świątecznym klimacie

Ten dział zainteresował mnie najbardziej i trochę załowałam, że nie znalazłam tych zdjęć wcześniej. Pomysł jest na pewno oryginalny, ale dla fanów motoryzacji czy mechaników samochodowyc będzie to idealny sposób na dekoracje warsztatu czy wejścia do biura, bądź sklepu z częściami. Uśmiech klientów gwarantowany :)

Zrób to sam :)

Poniżej znajdziecie tutoriale na wykonanie samemu pufy z opony. Podzielcie się w komentarzach swoimi pomysłami na ciekawe dekoracje z opon w domu lub ogrodzie :)

30 stycznia 2020|DIY ;), Inspiracje|0 komentarzy
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments