Altana z Miskantami – nowoczesny design w każdym ogrodzie

W dzisiejszym wpisie przedstawiam Wam mój najnowszy projekt jakim jest Altana z Miskantami. Jest to nowoczesny gardenhouse z płaskim dachem o wymiarach 5x7m, który mieści się w przepisowych 35 m2 wymaganych do zgłoszenia budowy.

Altana z Miskantami – Kuchnia

Jak widzicie wnętrze altany zostało podzielone na kilka przestrzeni funkcjonalnych. Sercem altany jest kuchnia z jadalnią. Tuż obok w zamkniętym obszarze znajduje się miejsce sanitarno-gospodarcze. Za altanką natomiast, zaprojektowałam taras na którym można postawić przenośnego grilla.

We wnętrzu stworzyłam niewielką kuchnię z blatem barowym przy którym zmieszczą się 3 hokery.  Dekoracjami w kuchni są również wiszące szafki, które nadają lekkości całemu założeniu.

Altana z Miskantami – Jadalnia

Centrum jadalni stanowi oczywiście stół z krzesłami wraz z nowoczesnym biokominkiem tuż obok. Moim zamysłem w tej przestrzeni było połączenie drewna strukturalnego oraz cegły jako materiałów ocieplających to wnętrze.

Altana z Miskanatmi – Grill

Tak jak juz wspomniałam wyżej, za altanka znajduje się przestrzeń grillowa z niewielkim blatem roboczym. W związku z tym, ze altanka ma płaski dach, to pokusiłam się o zastosowanie systemu bezokapowych rynien Galeco.

Altana z Miskantami – Łazienka

Tak jak możecie zauważyć, po lewej stronie znajdują się ‚ukryte drzwi’.

Przy projektowaniu tego obszaru chciałam aby drzwi były jak najmniej widoczne, żeby nie ‚psuły’ efektu zwartej bryły. Tuż za nimi zaprojektowałam niewielką łazienkę. Jak widzicie na wizualizacji poniżej, znajduje się tutaj WC z szafeczką oraz mała umywalka. Całość kolorystycznie dopasowałam do wnętrza altany, tak aby te dwie przestrzenie stanowiły nierozerwalną całość.

Za łazienką wygospodarowałam jeszcze niewielki schowek/pomieszczenie gospodarcze do których prowadzą oddzielne drzwi z lewej części altany.

Altana z Miskantami – Przeszklenia

Projekt Altany z Miskantami można wykonać również wraz z przeszkleniami. Dokumentacja zawiera wszelkie niezbędne informacje techniczne do wykonania przesuwnych okien na systemie HS.

Projekt Altany z Miskantami będzie idealnym dopełnieniem zarówno do nowoczesnych czy klasycznych ogrodów i budynków. Moim zdaniem altana ciekawie będzie komponowała się chociażby z takimi projektami domów jak:

Projek HomeKoncept 26

ExtraDom Projekt Hiacynt

ExtraDom Projekt Willa Floryda

Jeżeli chodzi o budowę tej altanki, to kwalifikuje się ona w metrażu do 35 m2, czyli jest obiektem na zgłoszenie.

Projekt Altany z Miskantami znajduje się  w naszym sklepie internetowym.

Możecie nabyć wersję bez przeszkleń, cena projektu wynosi wtedy 2300zł brutto wersja cyfrowa oraz 2700 zł brutto wersja papierowa. Cena Altany z Miskantami w wersji z przeszkleniami wynosi 2500 zł brutto w wersji cyfrowej oraz 2800zł brutto w wersji papierowej.

Po zakupie projektu Inwestor otrzymuje dokumentację, która składa się z części opisowej oraz załączników graficznych i zawiera:

  • opis techniczny do projektu architektoniczno- budowlanego (przeznaczenie budynku i jego charakterystyka, podstawowe dane techniczne)
  • rozwiązania konstrukcyjne ( fundamenty, ściany, słupy itp.)
  • rozwiązania materiałowe (izolacje, zabezpieczenia, materiały wykończeniowe)
  • wyposażenie i przyłącza (sprzęty, meble, mała architektura, oświetlenie)
  • wizualizacje

Jest to kompletna dokumentacja budowlano-wykonawcza, która jest uzupełniona o projekt wnętrz. Czyli innymi słowy to co widzicie na wizualizacjach jest opisane w projekcie :)

Jeżeli jesteście zainteresowani nim to piszcie do mnie na:

karolina@green-design.com.pl

lub też dzwońcie: 603 444 128

W przypadku pytań, również kontaktujcie się ze mną a postaram się rozwiać wszelkie wątpliwości :)

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments