Plantacja puściła korzenie! Podlasie Slow Fest w toku.

O cudownej inicjatywie jaką jest organizowany tego lata w Supraślu Podlasie Slow Fest już Wam wspominałam. Niedawno na blogu pojawiła się też relacja z pierwszych warsztatów ceramicznych Plantacja, w których uczestniczyłam. Pamiętacie co wylepiłam?

Wspominałam Wam już ostatnio, że Plantacja to projekt łączący szkło (szklanki, kieliszki) z porcelanowymi formami, w których posadzone zostaną rośliny.  Idea tego projektu jest taka, żeby instalacja powstała wspólnymi siłami, żeby każdy, kto wylepił element Plantacji  miał poczucie, że jest częścią większej całości.

Otóż i moje „dzieła” mają swoje dalsze losy… Zostały one wypalone w specjalnym piecu do wypalania porcelany i stały się elementem instalacji artystycznej Plantacja!

Niestety nie udało mi się dotrzeć 1go lipca na otwarcie pawilonu-szklarni, w którym znajduje się Plantacja, ale w ubiegły weekend postanowiłam nadrobić te braki i ruszyć w poszukiwaniu moich wylepianek w Supraślu.

Plantacja – w poszukiwaniu swojej części dzieła

Powiem szczerze, że jechałam z nadzieją, że znajdę tam chociaż jedno z moich naczynek, bo już na warsztatach widziałam, że prac było na prawdę dużo, a pawilon przecież nie pomieści ich wszystkich.

Plantacja znajduję się przed Domem Ludowym w Supraślu, nie sposób ją przegapić wjeżdżając do centrum miasteczka. Gdy dotarliśmy na miejsce nieśmiało weszłam do pawilonu i półeczka po półeczce poszukiwałam swoich naczynek, chociaż jednego…. i? Znalazłam?

Myślałam, że w trakcie wypalania mój kwiatek po prostu rozkwitł i uradowana, że jestem już częścią Plantacji oglądałam inne dzieła, a tu proszę…

Tu się znalazł mój kwiatek! I jednak nie rozkwitł :) Jak się potem okazało więcej osób miało pomysł podobny do mojego i kwiatków było jeszcze kilka…

Co kiełkuje w Plantacji? Kilka gatunków kwiatów doniczkowych, które łatwo rozmnażać przez tzw. szczepki. Ale znajdziemy również cebulę, czosnek, fasolkę a nawet ziemniaka!

Tak więc po raz kolejny polecam Wam wyprawę do Supraśla! Planując weekendową wycieczkę zajrzyjcie na stronę Podlasie SlowFest , sprawdźcie co aktualnie dzieje się w Supraślu, na pewno znajdziecie coś dla siebie!

A jeżeli chcecie tak jak ja stać się częścią Plantacji, to macie jeszcze szansę! Zapiszcie w kalendarzach terminy kolejnych warsztatów ceramicznych:

24 sierpnia 2017 od 11:00 do 14:00
 
25 sierpnia 2017 od 11:00 do 14:00
 
26 sierpnia 2017 od 11:00 do 14:00

 

Warsztaty będą odbywać się przed Domem Ludowym w Supraślu, na Plantacji .

Na prawdę warto dołożyć do tego swoją „cegiełkę”. Wierzcie lub nie ale odnalezienie swojego naczynka daje niesamowitą radość :)

 

Zapisz

Zapisz

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments