Projekt altany (indywidualny) – idealne dopasowanie do działki

Dzisiaj przychodzę do Was z całkowicie nowym projektem. Takiego zagospodarowania jeszcze nie widzieliście ;) Miałam tutaj nie lada wyzwanie, ponieważ idealnie musiałam dopasować się do granic działki oraz do istniejących brzóz. Dodatkowo, taką nowością są panele fotowoltaiczne, które możecie zobaczyć na dachu altany.

Projekt Altany – założenia kompozycji

Zagospodarowanie tego kompleksu jest bardzo rozległe. Jak widzicie, centralnym punktem założenia jest altana w której znalazł się biokominek, niewielki aneks kuchenny oraz stół z krzesłami. Po lewej stronie mamy taras wypoczynkowy z ozdobnymi belkami pomiędzy którymi znajdują się markizy. Staram się tutaj wygospodarować miejsce pod kanapę oraz wygodne bujane fotele typu kokon. Chciałam również odizolować tę przestrzeń od innych stref. Chodziło mi po głowie stworzenie takiego intymnego miejsca, w zaciszu którego można sobie spokojnie pić kawę czy herbatę lub po prostu spotkać się ze znajomymi. Oddzieliłam ten obszar donicami oraz niewielkimi rabatkami z rozplenicą japońską.

Sama altana posiada jeszcze pomieszczenie gospodarcze, do którego wejście znajduje się z tyłu budynku. Możecie zobaczyć tutaj także ozdobną ściankę z wylewką wodną, która została podświetlona od dołu. Strumień wody z fontanny przelewa się do dużej donicy i działa w obiegu zamkniętym

Wnętrze altany zostało ‚ocieplone’ biokominkiem. Oczywiście bardziej mi chodzi o charakter tego miejsca.  Biokominek sam w sobie nie jest wystarczającym źródłem ciepła, jednak tworzy naprawdę przytulny klimat :) W środku, obok kominka znajduje się duży stół z krzesłami oraz niewielki aneks kuchenny nad którym zaprojektowałam wiszące szafki.

Tak jak już zapewne zauważyliście lewą część kompleksu starałam się stworzyć jako chilloutową z przestrzenią do SPA. Prawą część natomiast chciałam zaadaptować pod ognisko oraz bujane fotele w typie makrama.

Ognisko ogrodowe

Obszar z huśtawkami znajduje się na drewnianych belkach ozdobnych.  Nawiązują one do jednego z moich projektów, jakim jest Ognisko z Hortensjami.

Taras wiodący z altany ogrodowej poprzez przestrzeń z huśtawkami ozdobnymi, komunikuje się schodkami wraz ze strefą z ogniskiem ogrodowym, która jest w obniżeniu terenu.

Tuż przed ogniskiem zaprojektowałam nasadzenia płomyka szydlastego odmiany ‚Scarlet Flame’, które tworzą łąkę kwietną. Ognisko względem nasadzeń znajduje się na podwyższeniu i tutaj zaplanowałam szklaną barierkę, która uchroni przed upadkiem na rośliny.

I jak się Wam podoba mój nowy projekt? Dajcie znać w komentarzach ;)

Jeżeli i Wy chcielibyście zaprojektować ze mną swoją wymarzoną altankę to zapraszam do kontaktu:

mailowo: karolina@green-design.com.pl

lub telefonicznie: 603 444 128

A jeżeli jesteście na etapie szukania inspiracji to zapraszam Was do obejrzenia naszego sklepu z gotowymi projektami altan ogrodowych :)

29 kwietnia 2020|3DS Max, Projektowanie, Projekty, Projekty altan|0 komentarzy
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments