Projekt przy hotelu Buzhishan autorstwa Gu Chuang

Hotel Buzhishan-Xiangsu utworzono w pobliżu Narodowego Rezerwatu Przyrody Baxian Mountain w Chinach. Miejsce otoczone jest przez góry z trzech stron i położony z dala od centrum miasta. Jest tutaj więcej deszczu, klimat jest wilgotny i przyjemny, jak życie w południowej części rzeki Jangcy. Obiekt zajmuje powierzchnię 12.260 metrów kwadratowych i obejmuje 49 pokoi i obiektów usługowych, takich jak restauracje, sale konferencyjne, bary, odkryte baseny, grille na świeżym powietrzu i place zabaw dla dzieci.

Kiedy zespół projektantów po raz pierwszy odwiedził to miejsce, układ architektoniczny został już opracowany, a główna struktura budynku została ukończona. Po wielu dyskusjach z właścicielem, określono przyszłe działania, ustalono nowe funkcje i usprawnienia przestrzenne.

Marzenie w realistycznym świecie

Projekt oparto na symbolach architektonicznych typu „liść”. Symbole roślinne, takie jak liście, bambus i winorośl są wykorzystywane jako elementy architektury. Naturalne materiały, takie jak kamień, drewno i strzecha wykorzystano natomiast  jako podstawę przy projektowaniu. Nowoczesną przestrzeń zewnętrzna stworzono dzięki subtelnym technikom. Nie tylko zachowuje ona prostotę, ale również posiada nowoczesną wytworność.

Lustrzany krajobraz wodny w świetle księżyca odbija otaczające góry i lasy co stwarza niepowtarzalny klimat.

Właściciel ma nadzieję cieszyć się życiem na wsi, stworzyć naturalne i proste środowisko. Hotel ma inspirować prostotą i szczęściem.

Ponieważ nie ma miejskiej sieci rur wewnątrz i na zewnątrz obiektu, zespół zaprojektował ‚suchą rzeczkę’ pomiędzy jedną a drugą strefą. To podejście krajobrazowe może rozwiązać wyzwania związane ze zbieraniem wody deszczowej, a także wzmocnić jakość ekologiczną w tym miejscu.

„Pokój rodzinny w kamienicy” wydaje się mieć swój mały świat, który ukrywa się w lesie i morzu. Kiedy otwiera się drzwi na podwórko, natychmiast ma się poczucie przynależności do natury.

Zespół architektów krajobrazu zaprojektował odkryty basen w kształcie liścia, który odzwierciedla styl architektoniczny i daje więcej przyjemności w obszarze rekreacyjnym. Basen sąsiaduje z zewnętrznym miejscem do grillowania.

18 września 2021|Bez kategorii, Ciekawe miejsca, Lifestyle, Podróże|0 komentarzy
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments