stroik zimowy – kilka porad i pomysłów

Chociaż już po świętach bożonarodzeniowych to chciałabym jeszcze na chwilę wrócić do tych (mam nadzieję dla wszystkich) przyjemnych dni i pokazać Wam jak tuż przed świętami przygotowywałyśmy z Karoliną ostatnie ozdoby. Stroik świąteczny lub typowo bożonarodzeniowy to częsta ozdoba w naszych domach. Może też być dobrym pomysłem na niezbyt kosztowny a przyjemny podarunek dla bliskich czy znajomych. Ponieważ powoli za oknem pojawiają się zimowe klimaty uznałam, że nic nie stoi na przeszkodzie żeby skłonić Was do stworzenia własnych stroików jeżeli nie bożonarodzeniowych to chociaż zimowych, wykorzystując odpowiednie dodatki. Oczywiście pamiętamy także o osobach prawosławnych, które swoje święta będą dopiero obchodzi i Was zachęcamy do wykonywania ozdób i podglądania naszych inspiracji :)

Stroik zimowy - Green Design Blog

Podstawą naszych stroików były gałązki igliwia a dokładniej świerku. Możecie podkraść je z choinki, oczywiście z dolnych partii ;) albo udać się do lasu lub punktu sprzedaży choinek gdzie Panowie z reguły mają dużo „odpadów”, które chętnie oddadzą lub sprzedadzą za grosze. Stroik można wykonać w wazonie, doniczce lub tak jak w naszym wypadku w gąbce florystycznej. Ważne aby możliwe było podlewanie stroika aby długo zachował świeżość. Osoby które zdecydują się na gąbkę powinny ją uprzednio dokładnie namoczyć pozwalając jej swobodnie wchłonąć wodę. Następnie wtykamy gałązki tworząc rozetę o dowolnym kształcie i wielkości. My zrobiłyśmy stroiki stosunkowo równomierne, niektóre były z przodu niższe a z tyły stopniowo coraz wyższe.

Green Design Blog

Do wykonania stroików przydadzą się wszelkiego rodzaju ozdoby bożonarodzeniowe lub bardziej neutralne kojarzące się po prostu z zimą. Nasze stroiki były jednocześnie świecznikami dlatego w każdym umieściłyśmy po dwie długie świeczki. Problem przymocowania ozdób można rozwiązać na dwa sposoby: przytwierdzić je za giętkiego drucika lub przykleić najlepiej na gorąco aby lepiej się trzymały. Jeżeli robicie stroik dla siebie do domu i nie macie zamiaru zbytnio nim ruszać ozdoby można  po prostu po układać. Jednak jest to ryzykowne.

Green Design Blog

Green Design Blog

Green Design Blog

Green Design Blog

Pracę nad stroikiem zaczynałyśmy od świeczek a dalej to był już czysty freestyle więc ciężko mi wyjaśnić jak komponować ozdoby o takie porady to najlepiej udać się do florystów :) Najważniejsze są dobre intencje i radość z tworzenia własnych ozdób dlatego zachęcam do eksperymentowania. Jeżeli nie czujecie się na siłach zaszaleć to aby zapobiec estetycznym wpadkom możecie kierować się zasadą czym prościej tym lepiej ograniczając się do jednego bądź dwóch kolorów. A oto jak powstawały i ostatecznie wyglądały nasze stroiki :)

Green Design Blog

Green Design Blog

Green Design Blog

Green Design Blog

Green Design Blog

Green Design Blog

Green Design Blog

Green Design Blog

Green Design Blog

Green Design Blog

Green Design Blog

Mam nadzieje, że jeżeli jeszcze w Waszych domach nie ma stroków to może skusicie się na ich wykonanie jak nie w tym to w przyszłym roku :)

Zapisz

29 grudnia 2014|DIY ;), Fotografia, Inspiracje architektoniczne|0 komentarzy
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments