Walentynkowa kolacja – inspiracje do stworzenia romantycznego klimatu

Walentynki to święto wszystkich zakochanych. I choć o swoim uczuciu należy zapewniać swoją Połówkę każdego dnia, to warto jednak skorzystać z okazji i bardziej uroczyście spędzić ten dzień. Tak naprawdę walentynkowa kolacja w zaciszu własnego domu może być jeszcze bardziej romantyczna niż jedzenie w fantazyjnej restauracji (nie wspominając o wiele bardziej przystępnych cenach ;) ).

Walentynki wywodzą się ze Stanów Zjednoczonych, a moda na nie trafiła do Polski już parę lat temu. Święto to ma wielu zwolenników, ale również wielu przeciwników. Tak naprawdę to nie jest ważne – najważniejsze jest to, że jest to świetna okazja na miłe spędzenie czasu z ukochaną osobą, wręczenie jakiegoś podarunku od serca i oraz posiłek w uroczystej oprawie. Można być razem tu i teraz, w ładnym otoczeniu, z wyłączonym telefonem. To doskonała okazja, by pokazać swojej połówce, że nam zależy. Takie gesty są najważniejsze. A jak ładnie „oprawić” ten dzień to podpowiadamy poniżej.

Walentynkowa kolacja – dekoracje stołu

Walentynkowa kolacja zasługuje na wyjątkową oprawę, a zapewnią ją romantyczne, tematyczne zastawy, które wzbogacone odpowiednimi dodatkami tworzą niesamowitą aurę.

1.Ceramika Bolesławiec

2. Ceramika Bolesławiec

3.Ceramika Bolesławiec

4. Ceramika Bolesławiec

5. Ceramika Bolesławiec

6. Ceramika Bolesławiec

7. Ceramika Bolesławiec

8.Dekory Nati

9.Dekory Nati

10.Dekory Nati

11.Dekory Nati

Świece

Świece są uwielbiane przez wiele osób, choć to głównie kobiety się w nich lubują. To jest taki drobny element, ale ma ogromny wpływ na wygląd pomieszczenia. Blask świec daje niesamowity efekt, stwarza wyjątkowy nastrój, pozwala na większą bliskość… Można je postawić pojedynczo, można je ustawić po kilka bądź np. w szklanych pojemnikach położyć wkłady na wodzie. Romantycznie wyglądają świeczki w kształcie serc.


Kwiaty

Klasyką jest bukiet czerwonych róż. Kobiety uwielbiają kwiaty, a czerwone róże to swoisty wyznacznik miłości mężczyzny. W ostatnim czasie zyskują na znaczeniu bukiety z tulipanów, luty to bowiem jeden z miesięcy, kiedy są one dostępne. Ciekawie wyglądają też bukiety mieszane. Może warto zaskoczyć partnerkę i przełamać jakąś rutynę? Taki piękny wiosenny bukiet na pewno znajdzie miejsce na każdym walentynkowym stole :)

Przekąski

Do kolorowych aromatycznych świec, świeżych kwiatów idealnie pasują słodkie, jadalne dekoracje!

Ozdoby

Dom ozdobiony romantycznymi zawieszkami, serduszkami czy tasiemkami wygląda ciekawie, a nastrój walentynkowy odczuwalny jest już od drzwi. Od czasu do czasu warto poszaleć i nie słuchać innych, że to troszkę kiczowate czy że poddajemy się reklamom. Dla miłości, podtrzymania ognia w związku i dla dobrego samopoczucia warto poszaleć :)

Balony

Balony to taki troszkę zabawny akcent, ale warto je kupić, ponieważ nastroje nie muszą być poważne. Ba, wręcz przeciwnie, takie święto to okazja do uśmiechu, zabawy, zrobienia czegoś zabawnego… Takie fajne balony, kojarzone z dziecięcymi balami, sprawdzą się doskonale.

Tak jak wspominałam już wyżej, Ukochanej Osobie uczucia należy okazywać każdego dnia, ale same Walentynki to doskonała okazja na pokazanie swojej romantycznej strony. Świece, zastawa stołowa, balony… takie małe, ale znaczące rzeczy mogą stworzyć niesamowity klimat :)

12 lutego 2020|Przemyślenia|0 komentarzy
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments