Wielkanocno-wiosenne wianki – pomysł na dekoracje domu i mieszkania

Wielkanoc już tuż tuż, więc czas przygotować świąteczne dekoracje. Wianki są takim rodzajem dekoracji, które spokojnie można dopasowywać według pór roku czy świąt, jakie akurat są obchodzone. Typowo jesienne i bożonarodzeniowe przedstawiałam Wam w poprzednich wpisach, dlatego teraz przyszedł czas na te wiosenne oraz piękne Wielkanocne :) Mam nadzieję, że dzisiejszymi przykładami zainspiruje Was do stworzenia wianka idealnego do Waszego wnętrza!

Wielkanocne wianki

To na nich skupię najbardziej uwagę, jednak nie będą to jedyne wianki, jakie dzisiaj Wam przedstawię. Wielkanocne wianki mogą być bardzo skromne (stworzone z baziowych gałązek, delikatnego bukszpanu lub gałązek z delikatnymi listkami) oraz te bardziej zdobne (z jajkami, barankami, mchem, dodatkami zieleni i kwiatami). Pięknie prezentują się te zrobione te skorupek po jajkach w towarzystwie zielonych listków, delikatnych kwiatków czy maleńkich jajeczek.

Przy tworzeniu wianków nie zapomnijcie o ich najważniejszej części, czyli solidnym okręgu. Ważna jest dobra podstawa, aby całość nie rozpadła się zbyt szybko. Może być wykonana z gałązek, słomy, styropiany czy wikliny. Można znaleźć również takie, które są już otulone sztuczną trawą czy z zielonymi gałązkami. Do takiej wersji dokładamy parę wybranych przez nas dodatków i wianek w parę chwil mamy gotowy :)

Wiankowe patenty

Jeśli lubicie wianki i podoba Wam się ich forma, to spokojnie przez okresem świątecznym, jak i po możecie zdecydować się na takie w typowo wiosennym klimacie. Wielokolorowe, pastelowe stworzą cudowny klimat w naszym domu lub mieszkaniu. Spokojnie możemy je także umieścić na drzwiach wejściowych – będa wtedy cieszyć nasze oczy za kązdym razem, kiedy będzie wracać do domu. Jednak nie ograniczajcie się tylko do takiej formy. Co wy na to, żeby zdjąć obrazek, który troche Wam się znudził i na jego miejscu na jakiś czas umieścić wianek? Automatycznie wprowadzacie do wnętrza powiem świeżości, a po pewnym czasie ze spokojem wracacie do zdjętego wcześniej obrazu :)

Wiosenno – wielkanocne wariacje

Dlaczego wariacje? A no dlatego, że wianki, które pokażę Wam poniżej, będą zdecydowanie z tych „bardziej” zdobionych :) Do stworzenia tego idealnego możecie wykorzystać wiele przeróżnych rzeczy. Jajeczka mniejsze lub większe, zielone gałązki żywe lub sztuczne, króliczki porcelanowe lub pluszowe. Do tego wszystkiego można dorzucić kwiaty, aby dodać trochę koloru. Fajnym dodatkiem będzię również juta, bądź kolorowe wstążki. Można z nich stworzyć kokardę lub jako uzupełnienie pustych przestrzeni w wianku. Piórka, bazie z ogrodu czy mech z lasu również można wykorzystać :)

Wykorzystujecie wianki do dekorowania swoich domów i mieszkań? Pochwalcie się nimi w komentarzach :)

18 marca 2022|DIY ;), Inspiracje, Lifestyle|0 komentarzy
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments