Schody i werandy w świątecznym wydaniu – inspiracje

Przy tworzeniu wpisu z jesiennymi dekoracjami schodów i werand myślałam, że to są najpiękniejsze dekoracje, jakie widziałam. Jednak jak zaczęłam szukać zdjęć do wpisu z zimowymi inspiracjami stwierdziłam, że każda pora roku ma w sobie coś magicznego, co sprawia, że o każdej porze roku schody i werandy domów mogą wyglądać przepięknie. Zaczęłam też żałować, że nie mieszkam domu, który mogłabym pięknie dekorować. Aczkolwiek mieszkanie w bloku nie wyklucza takiej możliwości, bo nikt nam nie zabroni powiesić na drzwiach okazałego wianka :) W dzisiejszym wpisie postaram się Wam pokazać mnóstwo inspiracji, z których, mam nadzieję, skorzystacie!

Wianki

Wianki są chyba takim elementem dekoracji, który najbardziej kojarzy się ze świętami. Te jesienne czy wiosenne nie są tak magiczne, jak te zimowe, które mogą zawisnąć wszędzie. Na drzwiach, w oknach, w witrynach sklepu, a nawet na samochodzie :) Tak na prawdę każde miejsce, jakie Wam przyjdzie do głowy będzie idealne do powieszenia wianka. A z racji tego, że są one tak niezwykłe, poniżej zamieściłam Wam tylko parę zdjęć, ale gwarantuję, że w całym wpisie zobaczycie ich caaaaaałe mnóstwo!

Drzwi wejściowe

To one są głównym elementem, na który patrzy się w pierwszej kolejności. Mowa oczywiście o drzwiach wejściowych do domu i wszystkim tym, co znajduje się tuż obok nich. Wykorzystać do tego można wiele przedmiotów z naszego najbliższego otoczenia oraz wszystko to, co kojarzy nam się ściśle ze świętami. Żywe gałązki, szyszki, brzozowe patyki, drewniane pieńki, światełka, lampiony, świeczki, itp. Wianki i girlandy z gałązek można urozmaicić o dodatki bombek, plastrów pomarańczy czy szyszek.

Werandy

Te jesienne były pięknie przyozdobione dyniami, kwiatami, a dominującymi kolorami był pomarańczowy, żółty, biały i zielony. W zimowych i świątecznych dekoracjach zmieniają się zarówno dekoracje, jak i ich kolorystyka. Dominuje zieleń i biel, a dodatkowo pojawia się czerwień, granat, złoto oraz srebro. Do dekorowania najczęściej wykorzystywane są drzewka, gałązki, szyszki, drewno oraz świeczki i lampki, które nadają magicznego klimatu.

Otoczenie domu

Świąteczne dekoracje nie muszą ograniczać się tylko do tego, co znajduje się przed domem, ale także do otoczenia za domem lub z boku. Przejmnie jest wyjrzeć za okno i zobaczyć ogrodowe drzewka w otoczeniu światełek oraz innych dekoracji :) Skrzaty, choinki, kule świetlne – możliwości jest bardzo dużo. Wszystko zależy od tego, jaki klimat chcecie uzyskać. Rustykalny, błyszczący, a może wszystko w jednym kolorze?

Jak to jest u Wa? Lubicie i dekorujecie swoje schody i werandy? A może decydujecie się tylko na skromną dekorację drzwi? Podzilcie się z nami swoimi pomysłami lub uwagami na te dekoracje  zimowo – świątecznym wydaniu :)

25 listopada 2020|Bez kategorii, DIY ;), Lifestyle|0 komentarzy
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments