Altana wśród sosen czyli nasz kolejny pomysł na małą architekturę w ogrodzie

Nasza altana z pawilonem cieszy się nieustającym powodzeniem i w oparciu o nią projektujemy wiele nowych elementów małej architektury. Projekt, który widzicie poniżej został stworzony na prośbę Pana Piotra.

Ze względu na niewielką powierzchnię, która została przeznaczona pod altankę, niestety musieliśmy zrezygnować z miejsca wypoczynkowego i skupić się jedynie na głównej bryle. Pan Piotr wymierzył nam swoje miejsce i zaproponował wymiary altany, które wynosiły 4x5m. W projekcie uwzględniłyśmy też prośbę o dopasowanie pomieszczenia gospodarczego, które miało być dobudówką do altany. Zastanawialiśmy się w tym przypadku nad rozwiązaniem dachu i finalnie powstały 2 propozycje, które zamieściliśmy na planszach.

 

Wnętrze altany

Inwestorzy zdecydowali, że ich altanka będzie z widocznymi krokwiami i dach zostanie połączony z pomieszczeniem gospodarczym. Po uzyskaniu tej informacji przygotowaliśmy Inwestorom dwie wersje zagospodarowania wnętrza altany. Pierwsza z nich prezentuje się tak:

Jak widzicie zaoponowaliśmy tutaj podświetlenie żaluzji wewnątrz, czym uzyskaliśmy bardzo ciekawy efekt. W tej wersji centralnym punktem nad stołem jest lampa składająca się z żarówek wiszących na sznurkach. Zrobiliśmy jeszcze wizualizacje ze standardowymi lampami, które zostały umieszczone na belce z krokwiami i finalnie Inwestorzy zdecydowali się na tę wersję:

Możecie zauważyć tutaj również różnicę w rozmieszczeniu belek na żaluzjach.  W tej wersji są one połączone z krokwiami i optycznie stanowią ich przedłużenie. W wersji pierwszej krokwie od żaluzji zostały oddzielone dodatkowymi belkami.

W drugiej wersji wnętrza na życzenie Inwestorów wyeliminowaliśmy również blat, który został zastąpiony donicami z roślinami oraz ozdobnymi lampionami.

Ta wersja bez blatu z lampionami została finalnie zaakceptowana i od strony grilla prezentuje się następująco:

A tak wygląda przód z widokiem na pomieszczenie gospodarcze:

Jak widzicie modernizacja altanki finalnie stworzyła nam bardzo przytulne miejsce, które na pewno będzie wielokrotnie wykorzystywane przez Inwestorów. My już nie możemy doczekać się zdjęć realizacji!  :)

A może sami chcielibyście żebyśmy zaprojektowali Wam altankę lub nawet cały ogród? Jeżeli tak, to zapraszam Was do kontaktu ze mną mailowo:

karolina@green-design.com.pl

lub telefonicznie 603 444 128

Postaram się odpowiedzieć na wszelkie Wasze pytania :)

Jako ciekawostkę podrzucam Wam jeszcze mapkę z miejscowościami gdzie do tej pory (stan na 10.06.2017) udało się nam wysłać projekty naszych altan  :)

 

Zapisz

Subskrybuj
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
edekvezkrede
edekvezkrede
3 lat temu

Super wyglądają te projekty. Dodać do tego dla mnie garaż, żeby pogrzebać coś przy samochodzie i będę przeszczęśliwy.