Altana wśród turzyc – Projekt nowoczesnej altany Green Design

Wiosna zbliża się wielkimi krokami, więc jest to odpowiedni czas na to, aby pomyśleć o naszych ogrodach! W związku z tym przygotowaliśmy Wam kolejną propozycję naszej altany, której projekt możecie zamówić u nas ‚od ręki’ :)

Zauważyliśmy, że coraz większym zainteresowaniem obdarzacie nowoczesne bryły altan, dlatego też nasz kolejny projekt zachowaliśmy właśnie w tym klimacie.

Altana Green Design – część główna

Jak możecie zauważyć powyżej, główna część altany znajduje się pod zadaszeniem, która została dodatkowo osłonięta przeszkleniem. Przesuwne, szklane drzwi chronią od uciążliwego wiatru i jednocześnie pozwalają cieszyć się otaczającym widokiem. Z tej opcji można oczywiście zrezygnować, pozostawiając przestrzeń ‚otwartą’, która na pewno pozwoli na bardziej dowolne przesuwanie mebli. Obok części zadaszonej znajduje się przestrzeń chilloutowa na której przykładowo możemy ustawić kanapy oraz niewielki stolik.

‚Podwieszony’ taras

Projektując tę altanę chciałam wykonać projekt, który każdy z Was może dostosować do warunków panujących na Waszych działkach. Bardzo często spotykam się z problemami spadków terenu, które w niektórych przypadkach są dość spore (tak jak na przykład działka w Tomaszkowie). Ten projekt natomiast możecie zrealizować zarówno na płaskiej działce, jak i na tej z dużym spadkiem.  Przy dużej różnicy wysokości, ważne będzie po prostu wykonanie głębszych fundamentów oraz dobudowania odpowiedniej ilości schodów. Poniżej prezentuję Wam jak ten projekt wygląda na działce z dużym spadkiem:

Przy ‚podwieszonym’ tarasie musicie również pamiętać o zamocowaniu barierek, które będą zabezpieczeniem przed upadkiem z tarasu.  Mogą to być barierki szklane, które tak jak przesuwne drzwi nie będą przeszkadzały w podziwianiu otaczającego krajobrazu.

Mała kuchnia z jadalnią

Jak zapewne już zauważyliście część pod zadaszeniem mieści w sobie niewielką kuchnię oraz stół na 7 osób. Ciekawym dodatkiem tej przestrzeni jest również ozdobna ścianką z rustykalnej cegły, w której znajduje się biokominek. Jego lokalizacja nad stołem jest zamierzonym celem. Chodziło mi tutaj o to, alby spożywając posiłek można było obserwować płomień biokominka tuż nad blatem.

W części kuchennej znajduje się zlew oraz miejsce na grilla elektrycznego lub gazowego. Dodatkowo umieściłam szafki, które na pewno ułatwią zorganizowanie przestrzeni.

I co sądzicie o naszym nowym projekcie? Dajcie nam znać w komentarzach :)

A może chcielibyście mieć taką altanę u siebie w ogrodzie?

Jeżeli tak, to zapraszam Was do kontaktu ze mną:

mailowo: karolina@green-design.com.pl

lub telefonicznie 603 444 128

Koszt projektu tej altany wynosi 1800 zł brutto.

 

 

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments