Polska Amazonia zimą – Narwiański Park Narodowy – Topilec

Ostatnimi wpisami zrobiło się tak pięknie i zielono na blogu, że na chwilę zapomnieliśmy o tym jak wygląda widok za naszymi oknami. No cóż…zima nie odpuszcza. Przez parę dni było nawet słonecznie i ciepło, ale niestety na wiosnę musimy jeszcze nieco poczekać. Jednak w imię stwierdzenia, że trzeba doceniać to co się ma, pokażę Wam dzisiaj jak wygląda ta pora roku w mojej okolicy.

Ostatnimi czasy w moje ręce wpadła nowa zabawka w postaci małego drona DJI – Spark, dlatego też zapraszam Was na małą przejażdżkę po przestworzach zimowego Podlasia. W dzisiejszym wpisie skupimy się na tym jak wygląda Polska Amazonia zimą, a dokładniej, to jak wygląda jej mały jej fragment w okolicy Topilca.

Topilec Kolonia

Topilec Kolonia jak i sama wieś Topilec położone są w otulinie Narwiańskiego Parku Narodowego i posiadają bezpośredni dostęp do rzeki Narew. Od Topilca rzeka Narew zaczyna bieg kilkoma korytami, a obszar ten jest nazywany Polską Amazonią. Niedaleko tej miejscowości zbudowano wieżę widokową, która została ufundowana przez Narwiański Park Narodowy. Miejsce gdzie znajduje się wieża zaznaczyłam Wam dokładnie na poniższej mapie:

W okresie letnim dojazd do wieży jest niemalże bezproblemowy ( nie licząc dziur na drodze szutrowej ;) ). Zimą na upartego też można, jednak ja bym radziła zostawić samochód przy głównej drodze i przejść się po prostu spacerkiem te 300metrów. W okresie wiosennym i jesiennym musicie pamiętać o zabraniu kaloszy, bo zapewne zastaniecie taki widok:

Zimą pole manewrów jest nieco większe, bo praktycznie wszystko jest zamarznięte i do wieży możecie dojść bez większych obaw :)

Nawet Mafi, który panicznie boi się lodu, biegał jak szalony :D

A widok z lotu ptaka na ten niewielki fragment Narwiańskiego Parku Narodowego prezentuje się następująco:

Jak możecie zobaczyć na paru fotografiach, rzeka Narew płynie wieloma korytami tworząc liczne meandry (zakola rzeczne).

Swoim zasięgiem udało mi się objąć również pobliską Kolonię Topilec. Miejscowość ta jest naprawdę niewielka, ale zobaczcie jak blisko od niej jest do brzegi rzeki!

A czy Wy byliście w tym miejscu? A możecie macie jakieś inne ciekawe miejscówki niedaleko Was? Piszcie nam w komentarzach :) Chętnie poznamy nowe tereny i Was jeżeli będziecie chcieli się z nami spotkać!

19 lutego 2018|Ciekawe miejsca, Fotografia, Krajobrazy, Podróże|0 komentarzy
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments