Altana z jacuzzi

Kto nie marzy o chwili relaksu po całym dniu pracy? Czy przyjemnym spotkaniu ze znajomymi w ogrodzie? A gdyby jeszcze można było zrelaksować się w kąpieli z masażem? My z pewnością nie pogardzimy taką perspektywą spędzenia wieczoru! Albo całego weekendu… Dla wielbicieli bąbelków, a także dla tych którzy chcieliby nimi zostać (kto by nie chciał!) proponowany przez nas projekt altany specjalnie przewidział miejsce na jacuzzi i udogodnienia pod jego kątem. Altana z jacuzzi z pewnością odmieni Wasz ogród i spędzany w nim czas.

Green Design Blog- Altana z jacuzzi 3

Co tu mamy?

Altana z jacuzzi to kompleksowo zaprojektowana przestrzeń wypoczynkowa. Miejsce na kanapę, fotele, stolik – doskonale się sprawdzi na popołudniową kawę. Barek z klimatycznym biokominkiem to doskonała opcja na wieczór. Miejsce na leżaki wysunięte spod zadaszenia zachęca wręcz do kąpieli słonecznych. Mimo tak różnych funkcji całość jest spójna i uzupełnia się nawzajem, co pozwala nam na różnorodność pod względem wypoczynku, organizowania spotkań i przyjęć.

Green Design Blog- Altana z jacuzzi 4

Green Design Blog- Altana z jacuzzi 1

Przestrzeń

Jak wyżej już wspomniałam- wielofunkcyjność altany sprawia, że będziemy mogli z niej korzystać cały rok (tak, jacuzzi zimą doskonale wpływa na nasze zdrowie) o każdej porze dnia. Jednym z podziałów jest zróżnicowanie poziomów i rodzaju posadzki. Część na poziomie gruntu przeznaczona jest na kanapę ze stolikiem. Ciekawe tło z ceglanej ściany, stylowe oświetlenie wprowadza ciepły i spokojny klimat. Dodatkowo ta część jest odgrodzona od ogrodu donicą (np. na wysokie trawy).

Green Design Blog- Altana z jacuzzi 2

Green Design Blog- Altana z jacuzzi 5

Podwyższenie, gdzie zlokalizowałyśmy jacuzzi (nie ma potrzeby dostawiania schodków, aby z niego skorzystać, dodatkowo wszystkie urządzenia możemy ukryć pod tarasem) posiada szerokie schody,  które umożliwią nam szybkie przemieszczenie się zarówno do niższej części altany jak i bezpośrednio do ogrodu. Na tym poziomie przewidziane jest również miejsce na leżaki, nad którym znajdują się ozdobne drewniane belki dające możliwość zamontowania oświetlenia. Obie części połączone są stołem barowym do którego jest dostęp zarówno z części wyższej jak i niższej. Ogrodowe hokery pozwolą nam korzystać z niego z niższego poziomu, zaś wyżej zaproponowana jest wnęka pod blatem oraz wygodne poduszki jako forma siedziska. Tuż przy jacuzzi proponujemy wykonanie ozdobnego drewnianego ażuru, który będzie pełnił funkcję miejsca na powieszenie ręczników. Oddzielne dachy, które na siebie nachodzą sprawiają, że altana wygląda lekko i nie jest przytłaczająca.

Green Design Blog- Altana z jacuzzi 6

Materiały

Mimo, że formy są nowoczesne i proste- zaprojektowane materiały nadają charakteru całej altanie. Ciepłe odcienie drewna i cegły kontrastują z chłodnymi odcieniami kamienia oraz blachy. Do tego ogrodowe meble z technorattanu, miękkie poduszki, dobrane oświetlenie i można wypoczywać :)

Green Design Blog- Altana z jacuzzi 7

Green Design Blog- Altana z jacuzzi 8

Green Design Blog- Altana z jacuzzi 9

Green Design Blog- Altana z jacuzzi 10

To jak? Ochota na kąpiel z masującymi bąbelkami wzrosła? :) Co myślicie o nowym projekcie? Dajcie znać w komentarzach, czy chcielibyście mieć taki kącik w Waszym ogrodzie.

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments