Altana z krokusami – połączenie altany z garażem

Ostatnio pokazywałam Wam Altanę z krokusami, a dzisiaj zobaczycie jak można połączyć tę altankę z garażem.  Pan Łukasz, który posiadał już projekt garażu a szukał jeszcze odpowiedniej altanki, zgłosił się do nas aby zlecić nam takie zadanie. Inwestor chciał aby oba budynki były złączone ze sobą wspólnym daszkiem. Na samym początku zrobiliśmy planszę z modelem koncepcyjnym pokazującym obie bryły, które prezentowały się następująco:

Altana z krokusami modernizacjaPo zatwierdzeniu planszy koncepcyjnej przygotowaliśmy kolejne, już szczegółowe wizualizacje.

Altana z krokusami w połączeniu z garażem

Jak widzicie na poniższych renderach altanka stanęła w sąsiedztwie garażu, a odległość pomiędzy budynkami wynosi 2m.

Altana z krokusami modernizacja

Różnicę, którą możecie zauważyć w porównaniu do ‚Altany z krokusami’ to przede wszystkim wysokość dachu altany. Tutaj musieliśmy dopasować się geometrią dachu do wysokości garażu. Oba dachy zostały połączone ze sobą łącznikiem. Finalnie wszystko ze sobą współgra i ciekawie się komponuje :)

Altana z krokusami modernizacja

Altana z krokusami modernizacja

Wnętrze altany

Pierwsze co możecie zauważyć, to brak kominka z funkcją grilla. Pan Łukasz poprosił o wyeliminowanie go i wstawienie piecyka pelletowego, którym będzie mógł dogrzewać altankę w chłodne dni.

Altana z krokusami modernizacja

W związku z tym, że nie jest potrzebne w tym projekcie miejsce na drewno, ponieważ piecyk jest na sam pellet, to w jego miejsce umieściliśmy szafkę z przesuwnymi drzwiczkami.

Altana z krokusami modernizacja

Altana z krokusami modernizacja

Kolejnym pomysłem Pana Łukasza było umieszczenie długiego stołu przy którym z powodzeniem zmieści się co najmniej 10 osób. Zamiast krzeseł znajdują się tutaj ławki, które całemu założeniu nadają rustykalny klimat.

Altana z krokusami modernizacja

Miejsce na grilla

Grill w tym projekcie został umieszczony przy altance, na ścianie garażu. Ze względu na to, że jest to mobilne urządzenie, to nie proponowaliśmy tutaj żadnej zabudowy ze stolikami. Ciekawym rozwiązaniem w tym przypadku może być chociażby umieszczenie drewnianych beczek. Mogą być one miejscem gdzie z powodzeniem będzie można stawiać talerze z grillowanymi potrawami.

Altana z krokusami modernizacja

Podoba się Wam adaptacja Altany z krokusami?

Jeżeli tak, to zapraszam Was do kontaktu ze mną

mailowo: karolina@green-design.com.pl

lub telefonicznie 603 444 128

Razem możemy umieścić ją w Waszym ogrodzie oraz dowolnie zmodyfikować dostosowując do Waszych potrzeb :)

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments