Altana z wędzarnią czyli wypoczynek i kuchnia w ogrodzie

Altana z wędzarnią 1-Green Design Blog

Czy nie byłoby przyjemnie w ciepłych promieniach słońca rozkoszować się smakiem świeżo wędzonego sera? Słuchać trzasku iskier ogniska przy świetle gwiazd? Zjeść rodzinny obiad, spotkać się w gronie przyjaciół, wypić poranną kawę w otoczeniu zieleni naszego ogrodu? Rozmarzyliście się? To pokażemy Wam teraz nasz projekt altany, dzięki któremu Wasze marzenia mogą się spełnić :)

Wielofunkcyjność

Chciałybyśmy wyjść naprzeciw Waszym oczekiwaniom i stworzyć przestrzeń, która to urzeczywistni i umożliwi. Wielofunkcyjna altana jest tutaj najlepszym rozwiązaniem. Uzupełniające się funkcje i strefy tworzą ciekawą architekturę, spójną i czytelną.

Altana wraz z budynkiem gospodarczym, tarasem i miejscem na palenisko ożywi ogród i wprowadzi do niego domowy, przytulny klimat.

Altana z wędzarnią 3-Green Design Blog

 

Altana z wędzarnią 4-Green Design Blog

Altana z wędzarnią- główna część

Główna część to altana przekryta czterospadowym dachem, wydzielona częściowo przegrodami stałymi. Nasza propozycja obejmuje również przegrody ruchome, czyli przesuwne żaluzje, które w upalne dni dadzą cień, a w chłodniejsze osłonią od wiatru. W tej części zaprojektowany jest murowany grill oraz miejsce na wędzarnię. Szafki, półki i kamienne blaty kuchenne z pewnością będą pomocne przy korzystaniu z tej „kuchni” i przygotowywaniu smacznych posiłków. Duża przestrzeń pozwala na ustawienie dużego stołu z krzesłami.

Altana z wędzarnią 8-Green Design Blog

Taras i palenisko

Tuż przy altanie znajduje się wizualnie połączony drewnianymi belkami przestronny taras zamknięty od ogrodu niskimi donicami. To dobre miejsce na umieszczenie wygodnej kanapy i foteli ogrodowych (w naszej propozycji są to meble wykonane z trwałego i stylowego technorattanu). Belki pozwolą na zamontowanie ciekawego oświetlenia lub przeciwsłonecznych markiz. Bezpośrednio do tarasu przylega miejsce na palenisko z siedziskami. Obniżenie poziomu paleniska sprawia, że nawet w chłodniejsze i wietrzne wieczory możemy spokojnie cieszyć się wolno płonącym ogniskiem. Wielopoziomowa przestrzeń urozmaica projekt.

Altana z wędzarnią 2-Green Design Blog

Altana z wędzarnią 5-Green Design Blog

Altana z wędzarnią 6-Green Design Blog

Budynek gospodarczy

Kolejną częścią jest budynek gospodarczy. Od tarasu wizualnie oddzielają go pnące się powojniki na żyłkach lub stelażu  zamocowanym do ostatniej z drewnianych belek. Budynek posiada dwa wejścia: jedno od strony altany, drugie zaś od strony ogrodu, gdzie zaprojektowana jest brama garażowa, aby móc wjechać m.in. traktorkiem ogrodowym, czy bez problemu schować meble ogrodowe na zimę.

Ze szczególną uwagą została rozwiązana tutaj komunikacja. Fizyczne i wizualne zamknięcia, otwarte przejścia ułatwią użytkownikom odnaleźć się w przestrzeni i bez problemu się po niej poruszać.

Altana z wędzarnią 7-Green Design Blog

Altana z wędzarnią 9-Green Design Blog

Nowoczesny design w połączeniu z tradycyjnymi formami, które zawiera projekt altany z wędzarnią, odnajdzie się zarówno w nowoczesnym, jak i tradycyjnym ogrodzie.

Chcielibyście mieć taką altanę u siebie w ogrodzie?

Jeżeli tak, to zapraszam Was do kontaktu z Karoliną

mailowo: karolina@green-design.com.pl

lub telefonicznie 603 444 128

Koszt projektu tej altany wynosi 2500zł brutto.

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments