Arboretum w Kórniku na bis czyli fotorelacja ze świątecznego spaceru

Nie będę ukrywać, że zdjęcie tytułowe do tego posta niestety nie jest z tego roku :) Pamiętacie jak w cyklu „Green Design na tropie wiosny” zabrałam Was na wycieczkę do Arboretum w Kórniku? Chciałam Wam pokazać to miejsce jak najszybciej, żebyście mogli sobie w porę zaplanować wycieczkę, ponieważ najpiękniej jest tam gdy kwitną magnolie. Bo z tego właśnie słynie kórnickie arboretum. No i nadszedł ten czas, większość kwiatów magnolii jest jeszcze w pąkach, więc melduję posłusznie – bądźcie w gotowości!

Wiosna w Poznaniu

W związku z tym, że Wielkanoc z Marysią spędzałyśmy w Poznaniu zdążyłyśmy już łapnąć trochę wiosny. Po raz kolejny moja teoria, że wegetacja w Poznaniu jest ok. „tydzień/dwa tygodnie plus” się sprawdziła! Forsycje już w pełni kwitnienia, soczysta zieleń hula na dobre!

Byłyśmy w raju…przez dwa dni, bo potem zrobiło się zimno. Pomimo wszystko nie mogłam sobie odmówić wizyty w Arboretum, aby sprawdzić jak to jest z tymi magnoliami.

Arboretum w deszczu

Jak już wspominałam, w Lany Poniedziałek szukałam kwiatów magnolii w deszczu :) Na spacer dała się namówić jedynie moja mama. Tata pukał się w głowę, trzymając się mocno swojego postanowienia, że on nigdzie się nie rusza, a Marysia została w domu z tatusiem przyczyn atmosferycznych. No niestety, jej edukację dendrologiczną w tym zakresie musimy przełożyć na przyszły rok :)

Mimo deszczu, mimo tego, że magnolie jeszcze w pąkach, a wiosna dopiero szykuje się do występów i tak było pięknie, ja po prostu uwielbiam to miejsce! :) Zboczenie zawodowe!

Tak wyglądało to w tym roku, ale na zachętę pokażę Wam jeszcze trochę zdjęć z poprzednich lat, gdy pogoda bardziej sprzyjała, albo gdy byłam na miejscu i mogłam spokojnie poczekać aż magnolie i inne cuda zakwitną. Teraz, bywając w Poznaniu w określonych terminach nie mam tego komfortu :)

Czy muszę mówić więcej…?

Mogę Was zapewnić, że maj w kórnickim Arboretum będzie piękny, trzymajmy zatem kciuki za pogodę i jeżeli nie macie planów na majówkę polecamy wiosenny spacer w Kórniku, jak widzicie w każdych warunkach atmosferycznych się da i jest pięknie – sprawdźcie sami :)

Gdy się wypogodzi będziemy z Marysią szukać wiosny w naszym podlaskim Arboretum w Kopnej Górze, więc obserwujcie nas bacznie!

 

Zapisz

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments