Cytrynowożółty Illuminating – kolor roku 2021 w ogrodzie

Wiosna za oknem, wszystko budzi się do życia, więc czas wprowadzić tutaj trochę koloru. Kiedy dowiedziałam się, jakie kolory wybrano na 2021 rok stwierdziłam, że jest to świetny moment, aby nawiązać do kwiatów.  Postaram się przenieść Was dzisiaj w świat pełen pięknych, żółtych kwiatów. W tytule wpisu jest mowa o kwiatach w ogrodzie, jednak postanowiłam pójść trochę dalej i podziele się z Wami inspiracjami na dekoracje z kwiatów ciętych. We wpisie nie zabraknie także ślubnych propozycji. Może ktoś wybierze cytrynowożółty na swój ślubny kolor? Kto wie :) Życzę Wam miłego czytania i oglądania!

Cytrynowożółty Illuminating

Illuminating wraz z Ultimate Grey zostały wybrane jako kolory roku 2021. Ultimate Grey to klasyczny odcień szarego, który niesie za sobą pewne przesłanie. Ma pokazać, że czas skupić się na podstawowych wartościach oraz potrzebach. Za to Illuminating to symbol potrzeby zabawy i tęsknota za dziecięcą beztroską. Cytryowożółty jest kolorem dla odważnych, dla tych, którzy nie boją się patrzeć w przyszłość z optymizmem i pomysłowością. Jest także kolorem, który wnosi we wnętrza i do ogrodu masę słońca oraz radości :)

Kwiaty w kolorze roku 2021

W kwiaciarniach czy sklepach ogrodniczych możemy spotkać baardzo dużo odmian kwiatów w tym kolorze. Są jednak takie, które ekspresowo skojarzą nam się z tym kolorem. Do takich kwiatów zaliczyć możemy:

  • żonkile,
  • tulipany,
  • słoneczniki,
  • krokusy,
  • pierwiosnki,
  • frezje,
  • aksamitki.

Oczywiście takich kwiatów jest o wiele więcej. Możemy wyróżnić także róże, nagietki, lilie, rudbekie czy chryzantemy. A jakby głębiej się zastanowić, to każdemu z nas przyszedłby jeszcze chociaż jeden gatunek kwiatów na myśl :) Oprócz kwiatów, nasze ogrody mogą zdobić także krzewy z żółtymi kwiatami, w tym azalie, forsycje oraz złotokap. Żólty jest takim kolorem, który nie każdy lubi (ja osobiście to nie przepadam niestety). Ale przyznam Wam, że słoneczniki i róże królują u mnie bardzo często, szczególnie w wazonie, wiosną oraz latem :)

Żółty w ogrodzie i w domu

Nie macie takiego wrażenia, że ogrody, w których goszczą żółte kwiaty, są bardziej wesołe? Mają też w sobie taką lekkość i otwartość. Potrafią być też magicznę i tajemnicze. Żółty kolor może mieć wiele znaczeń i tak samo kwiaty o tym kolorze mogą nam się kojarzyć z różnymi rzeczami. Dzieje się tak nie tylko z tymi, które posiadamy w ogrodzie, ale także z kwiatami ciętymi, które mamy w wazonie lub wręczamy na wszelakie okazje. Jeśli macie ochotę zagłębić się w znaczenie kwiatów, odsyłam Was do wpisu o symbolice kwiatów.

Z jakimi kolorami lubi się Cytrynowożółty?

Zawsze bezpiecznym połączeniem będzie biel. Pozwoli wyróżniać się kwiatom w kolorze żółtym, kiedy to białe będą stanowić dla nich piękne uzupełnienie. Kolejnym sprawdzonym duetem będzie cytrynowożółty i ultimate grey (drugi kolor roku 2021). Fakt, nie znajdziemy w jego kolorze kwiatów, ale możemy dobrać w tym kolorze wszystkie dodatki, które będą pięknym tłem dla żółtego. Oglądając masę inspiracji w Internecie dochodzę do wniosku, że fajny duet z żółtym tworzy zielony. I nie ma tutaj znaczenia, czy jest to bardziej ciemna zieleń czy jasna – każdy odcień pasuje do cytrynowożółtego wprost idealnie!

Są jednak takie połączenia, które na początku mogą wydawać się dziwne i ciężkie do wyobrażenia ich sobie. Jednak kiedy już je ujrzymy potrafią zachwycić :) Takim zestawieniem jest połączenie żółtego z niebieskim. Niebanalne, jednak eleganckie i zachwycające. Świetny duet tworzą także z fioletem oraz oranżem!

Cytronowożółte kompozycje

Poniżej znajdziecie inspiracje na kompozycje z kwiatów ciętych, ale także propozycje na bukiety ślubne. Żółty, tak samo jak każdy inny kolor, świetnie nada się na kolor przewodni wesela. Nie musi jednak być tym domim. Może być uzupełnieniem lub niewielkim dodatkiem.

A jak to jest u Was? Lubicie żółte kwiaty i macieje w swoich ogrodach? A może wręcz przeciwnie – nie znosicie ich i unikacie jak ognia?

Zdjęcia

Pinterest

Unsplash

22 kwietnia 2021|ABC ogrodnika, Bez kategorii, Katalog roślin|0 komentarzy
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments