Cykl: „Święta w kolorze” – Czerwone Boże Narodzenie

Nasz Cykl: „Święta w kolorze” gości na Blogu już drugi tydzień. Mogliście oglądać: turkus, granat, fiolet oraz różowy, jeżeli jeszcze tego nie zrobiliście to zapraszamy a od dzisiaj przyszedł czas na kolory troszkę bardziej kojarzące się z Bożym Narodzeniem.  Nie wiem jak dla Was ale dla mnie kolorem świat jest czerwony oraz złoty. O złotym już niebawem a dzisiaj inspiracje w czerwieni.

Cykl: "Święta w kolorze"- Green Design Blog

U mnie w domu w Boże Narodzenie czerwone jest wszystko :) no może troszkę przesadziłam. Czerwono- złota choinka, czerwony stroik, obrus, świeczki itp. nie wspominając już o Poinsecji (Gwieździe betlejemskiej) wszystko z dodatkiem złota lub bieli. I nie to żebym tak bardzo kochała ten kolor, lubię owszem ale w umiarze, jednak jeśli chodzi o święta to jest motyw przewodni. Czasami nawet sobie myślę, że mam dość tych czerwieni i czas zmienić kolorystykę dekoracji, jednak co roku ubierając choinkę nie mogę się napatrzeć jaka ona piękna:).

Cykl: "Święta w kolorze"- Green Design BlogCykl: "Święta w kolorze"- Green Design Blog

Przygotowywanie tego wpisu nastroiło mnie bardzo świątecznie a powinniście wiedzieć, że mam lekkiego bzika na punkcie Bożego Narodzenia. Te wszystkie dekoracje w domach i  galeriach, atmosfera lekkiego napięcia i oczekiwania, świąteczna muzyka, zapach igliwia, pakowanie prezentów, przygotowywania a nawet mróz i zaspy śniegu, uuuwielbiam :). Wiem, że wiele osób nie lubi Gwiazdki z tych samych powodów co ja ją kocham ale cóż mogę powiedzieć. W zimę choć mroźno, to jest pięknie może jeszcze nie teraz ale jak spadnie śnieg będzie się skrzył w promieniach słońca i skrzypiał pod butami a drzewa będą oszronione… ehh coś pięknego. I to uczucie kiedy mróz szczypie w nos i policzki a po powrocie do domu czuć takie gwałtowne, silne ciepło. Wiem większość z Was pomyśli wariatka ale zima jest piękna i któregoś dnia Wam to udowodnię niech tylko spadnie dużo śniegu. Zresztą znam kilka osób które podzielają fascynację świętami i zimą, a mój pies kocha śnieżne szaleństwa:). Bugiego (mojego psa) może też poznacie któregoś dnia. Ach zapomniała bym o świątecznych filmach, takich cukierkowo pozytywnych, że w żadną inna porę roku nie zniosłabym takich seansów ale w Boże narodzenie akceptowalne jest wszystko:). Jest nawet kilka fajnych świątecznych książek.

Wracając do tematu, cykl: „święta w kolorze” sprawia nam z Karoliną ogromną radość ale jest przy tym niesamowitym pochłaniaczem czasu.  Staramy się znaleźć dla Was inspiracje ukazujące kwintesencję Bożego Narodzenia zarówno małe detale jak i dekoracyjne aranżacje całych pomieszczeń. Mam nadzieję, że czerwony zauroczy Was tak jak mnie a jeśli nie to odwiedzajcie Bloga i czekajcie na wpisy o innych kolorach. Inspiracje zaczynamy jak zawsze od dekoracji domu.

Cykl: "Święta w kolorze"- Green Design BlogCykl: "Święta w kolorze"- Green Design BlogCykl: "Święta w kolorze"- Green Design BlogCykl: "Święta w kolorze"- Green Design BlogCykl: "Święta w kolorze"- Green Design BlogCykl: "Święta w kolorze"- Green Design BlogCykl: "Święta w kolorze"- Green Design Blog

Poniższe zdjęcie jest idealnym przykładem, że na prawdę nie trzeba wiele. Ta kuchnia jest moim zdaniem bardzo świąteczna pomimo tego, że mamy w niej tylko dwa wieńce z igliwia, czerwone zasłonki i tacę z gwiazdkowymi kubeczkami.

Cykl: "Święta w kolorze"- Green Design BlogCykl: "Święta w kolorze"- Green Design BlogCykl: "Święta w kolorze"- Green Design BlogCykl: "Święta w kolorze"- Green Design Blog

Cykl: "Święta w kolorze"- Green Design BlogCykl: "Święta w kolorze"- Green Design BlogCykl: "Święta w kolorze"- Green Design BlogCykl: "Święta w kolorze"- Green Design BlogCykl: "Święta w kolorze"- Green Design BlogCykl: "Święta w kolorze"- Green Design BlogCykl: "Święta w kolorze"- Green Design BlogCykl: "Święta w kolorze"- Green Design BlogCykl: "Święta w kolorze"- Green Design BlogCykl: "Święta w kolorze"- Green Design BlogCykl: "Święta w kolorze"- Green Design BlogŚwięta Bożego Narodzenia to jedzenie, jedzenie i jeszcze raz jedzenie :) a jak jedzenie to słodkości, wśród tych gwiazdkowych dominują pierniki ale też czekolada, żurawina, marcepan, tony lukrowych dekoracji oraz cukrowe laski. Amerykański świąteczny przysmak w postaci czerwono-białej laski, który polecamy wszystkim. Jeśli nie mielicie okazji spróbować Candycane to warto się skusić.  Gdy jesteśmy już przy temacie słodkich dekoracji to mogę podzielić się z Wami jedną z moich ulubionych stron z przepisami na słodkie cudeńka. Jeszcze nie zdarzyło mi się aby coś z tej strony mi się nie udało. Wszystkich poszukujących inspiracji na świąteczne desery zapraszam na Moje wypieki. Cykl: "Święta w kolorze"- Green Design Blog Cykl: "Święta w kolorze"- Green Design Blog Cykl: "Święta w kolorze"- Green Design Blog Cykl: "Święta w kolorze"- Green Design Blog Cykl: "Święta w kolorze"- Green Design Blog Cykl: "Święta w kolorze"- Green Design Blog Cykl: "Święta w kolorze"- Green Design BlogNa koniec kwintesencja świat… prezenty :D

Cykl: "Święta w kolorze"- Green Design Blog Cykl: "Święta w kolorze"- Green Design Blog Cykl: "Święta w kolorze"- Green Design Blog

To już wszystko w temacie inspiracji na czerwone Boże Narodzenie. Mam nadzieje, że się Wam podobało i zapraszam na kolejne kolory, oczywiście nie zdradzę jakie ale pamiętajcie Cykl: : Święta w kolorze” w każdy poniedziałek, środę i piątek. :)

Źródło: pinterest.com

Zapisz

Zapisz

5 grudnia 2014|DIY ;), Inspiracje architektoniczne, Praktyczne porady|0 komentarzy
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments