Dekoracje ślubne w stylu greenery

Greenery to bardzo bliskie mi słowo, nie tylko dlatego, że green oznacza kolor nadziei :) Zieleń to bliskość natury, liście, pędy, pączki – kolor iście botaniczny. Botaniczny trend wiedzie prym już od dłuższego czasu, możemy go przyuważyć wszędzie: w modzie, we wnętrzach, w ogrodach. Dziś pokażę Wam dekoracje ślubne w stylu greenery.

green design blog greenery

fot. Fotomorgana Beata Czerniawska

Greenery – zieleń

Dekoracje ślubne od jakiegoś czasu coraz bardziej nawiązują do natury. W kompozycjach kwiatowych kwiaty zeszły na dalszy plan, natomiast zieleń, która dotychczas stanowiła tło – stała się dominantą. Kompozycje w stylu greenery mają bardzo duży udział zieleni ozdobnej, zdarza się, że składają się wyłącznie z zieleni bez  kwiatów. Przekłada się to na formy dekoracji ślubnych. Bardzo często spotykamy się z wiankami, girlandami, łukami i hmm.. różnymi formami pośrednimi. Zapytacie: ale jak to wiązanka ślubna bez kwiatów? A.. na przykład tak

fot. Fotomorgana Beata Czerniawska

Jeśli szukasz inspiracji w temacie wiązanek ślubnych zapraszam do mojego poprzedniego wpisu.

50 shades of green

Ciemny zielony, jasny zielony, szmaragdowy, emerald green, szarozielony, szaroniebieski…. Zieleń ma bardzo wiele odcieni. Jeśli zależy Ci na przydymionej, zszarzałej zieleni doskonałym dodatkiem będą liście eukaliptusa lub oliwki europejskiej. Eukaliptus posiada bardzo dużo odmian i doskonale sprawdza się w dekoracjach i wiązankach ślubnych.

fot. Maciek Dworzański

Pracownia Florystyczna Jolanta Jarmoc

fot. Into the woods photography

fot. Anna Suchocka Fotografia

Pracownia Florystyczna Jolanta Jarmoc

Żywą zieleń wprowadzi na przykład ruskus (znany też jako… myszopłoch :)). Świetnie nadaje się do zazieleniania przestrzeni, daje piękny odcień greenery. Dzięki swojemu pokrojowi oraz trwałości może być wykorzystywany w formie zwisów, wianków, czy girland.

Formy wieńców mogą być różne, mniej lub bardziej nieregularne, ważne aby były – zielooone.

Pinterest

Żar tropików – tropical greenery

Niewątpliwie najmodniejszą rośliną już od dłuższego czasu jest monstera. Jest dosłownie wszędzie. Na ścianach, w ramkach, na tapetach, ubraniach, czy biżuterii. Dlatego jej obecność w ślubnych dekoracjach była tylko kwestią czasu. Ten jakże urokliwy liść potrzebuje dobrego towarzystwa, zapewnią je na przykład liście różnych tropikalnych palm, czy kwiatów rodem z Madery.

 

Pinterest

 

19 sierpnia 2018|Fotografia, Lifestyle, Praktyczne porady|0 komentarzy
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments