Fundacja ‚Pomóż Im’ – Bo Miłość przezwycięży nawet i śmierć

Niedawno była Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, gdzie mobilizacja Polaków sięgnęła nieba <3 Wkrótce, święto Zakochanych – Walentynki. Serduszka  możecie więc zobaczyć tak naprawdę na każdym kroku, w witrynach sklepowych, spotach reklamowych czy w Internecie.  A co one oznaczają?

Miłość :)

Trudno jest podać jasną i dokładną definicję Miłości. Ale jedno jest pewne, że każdy na tym świecie może odpowiedzieć na pytanie: „Jakie jest Jej znaczenie?” Miłość może uzdrowić złamane serce. Może przynieść źródło pozytywnej energii zniechęconej duszy. Miłość może łączyć ludzi i trzymać ich blisko, bez względu na odległość. Miłość może zbudować most do serc i sprawić, że będą chcieli żyć razem przez resztę życia. Może pokonać smutek, ból, gniew, zazdrość, zemstę, wyzwania i cierpienia. Nikt na tej Ziemi nie może żyć szczęśliwym życiem bez Miłości. Ten świat od zawsze Jej potrzebuje. Jest ona pierwszą pozytywną emocją, którą odczuwamy, gdy przychodzimy na świat, na długo przed naszym urodzeniem. Ludzie mają więc wrodzoną cechę dawania i odczuwania Miłości.

Majestat tego uczucia jest taki, że pozwala nam traktować się nawzajem z życzliwością i współczuciem. Najpiękniejsze zaś jest to, że możemy dzielić się naszą Miłością ze wszystkimi ludźmi, nawet z tymi, których nigdy nie spotkamy.

Kiedyś było to dla mnie abstrakcją, do momentu kiedy zobaczyłam na żywo działania Fundacji ‘Pomóż Im’.

Fot.Monika Woroniecka

Bo warto pomagać

Jak wiecie wokół nas jest wiele okazji do niesienia pomocy. Chore dzieci, osoby starsze i bezdomne, zagubione, nie radzące sobie w codziennych sytuacjach życiowych. Wymieniać można wiele. W naszym otoczeniu są też rodziny, które los potraktował wyjątkowo srogo. Mam na myśli rodziców opiekujących się nieuleczalnie chorymi dziećmi, które przyszły na świat z ciężkimi uszkodzeniami i nie są w stanie samodzielnie funkcjonować.

Fot.Monika Woroniecka

Takimi rodzinami pomaga opiekować się Białostockie Hospicjum dla Dzieci, które działa już od 10 lat. Zostało założone przez Fundację Pomóż Im w 2009 roku i od tego czasu nieprzerwanie wspiera tych, którzy tego naprawdę potrzebują. Hospicjum otacza opieką nieuleczalnie chore dzieci z całego województwa podlaskiego. Stara się ulżyć w ich cierpieniu i bólu i sprawić, aby jak najlepiej przeżyły swoje często krótkie życie.

Fot.Monika Woroniecka

Zapewnia dzieciom opiekę lekarską, pielęgniarską, rehabilitację, a ich rodzinom wsparcie psychologiczne, duchowe  i socjalne. Wyposaża dzieci w aparaturę medyczną i sprzęt rehabilitacyjny. W razie potrzeby remontuje ich pokoje i  łazienki, aby dostosować warunki do potrzeb nieuleczalnie chorych dzieci. Wspiera rodziny również w trudnym momencie odchodzenia dzieci i  czasie żałoby. Personel Fundacji jest do dyspozycji rodzin 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu, bo dla ciężko chorych dzieci liczy się każdy dzień… Zobaczcie, jak wygląda codzienna praca w Białostockim Hospicjum dla Dzieci

 

Jak dowiedziałam się od Pani Joanny Czupryńskiej, ten rok jest dla Białostockiego Hospicjum dla Dzieci wyjątkowy, ponieważ obchodzi okrągłą 10-tą rocznicę powstania. Myślę, że wypracowane przez te lata standardy działania i opieki w hospicjum, zaowocują kolejnymi latami pracy na rzecz ciężko chorych dzieci i ich rodzin. Ale żeby tak się stało hospicjum musi mieć zapewnione środki na działalność, które w znacznej mierze pozyskuje od darczyńców.  Każdy z nas może w bardzo prosty sposób stać się takim darczyńcą, szczególnie teraz, na początku roku.

Wystarczy przekazać 1% swojego podatku za ubiegły rok na rzecz Fundacji Pomóż Im, wskazując w rozliczeniu rocznym (PIT 37) numer KRS  0000288520. Jak zapewnia Fundacja, środki pozyskane z 1% zostaną przeznaczone na opiekę medyczną, rehabilitację, opiekę socjalną, środki opatrunkowe i higieniczne, aparaturę medyczną i grupy wsparcia dla rodziców i dzieci. Pomóżmy Im, bo życie mamy jedno.

Fot.Monika Woroniecka

Ważne jest również to, że jest wiele form pomocy, nie tylko materialnej, wolontariat jest również jedną z nich. Bo czas to jest najcenniejsze co można podarować drugiemu człowiekowi :)

‘Im więcej dajesz, tym więcej dostajesz’ :)

 

 

25 stycznia 2019|Przemyślenia|0 komentarzy
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments