Green Design Sklep – miejsce, które możemy tworzyć razem!

Nim się obejrzeliśmy a już mamy już 2019 rok! Jak zapewne zauważyliście, jest to czas, w którym wraz ze zmianą kalendarza postanawiamy zmienić coś w swoim życiu. Zazwyczaj w postaci postanowień noworocznych, które mają sprawić, że zdrowie i sukces przyjdą już od zaraz ;). Wiadomo, że najważniejszy zmiany zachodzą w nas samych. Warto więc wprowadzać je małymi, drobnymi kroczkami, tak abyśmy sukcesywnie przyzwyczajali się do tych ważnych nawyków.

Jak każdy, tak i ja miałam takie rozważania co by tutaj zmienić w nowym roku. Na pewno zauważyliście, że moja praca jest uważana za sezonową. Kulminacja następuje wtedy kiedy zima ustępuje i zaczyna robić się ciepło. W rzeczywistości wygląda to jednak tak, że zapytania i projekty pojawiają się cały czas. Wiem jednak, że wielu architektów krajobrazu bardzo dotkliwie odczuwa tę sezonowość i musi porzucić swój zawód na rzecz stabilniejszej pracy. Wiele myślałam nad tym jak mogę pomóc innym architektom i udało mi się wymyślić mały plan :)

Co powiecie na sklep z gotowymi projektami architektury krajobrazu, który będziemy współtworzyć razem ?

Jednym z moich noworocznych postanowień było stworzenie  miejsca w którym każdy z Was, kto zajmuje się projektowaniem może umieścić swój projekt na sprzedaż.

I oto przedstawiam Wam Green Design Sklep, w którym oprócz moich projektów chciałabym aby znalazły się i Wasze dzieła ;)

Sklep z gotowymi projektami architektury krajobrazu oficjalnie ruszył 5 lutego 2019!

https://sklep.green-design.com.pl/

A teraz parę wskazówek co i jak należy zrobić, aby podjąć ze mną współpracę.

Kto może zaprezentować swój projekt w Green Design Sklep?

Odpowiedz jest naprawdę prosta :) Tak naprawdę każdy, kto zajmuje się projektowaniem. Może to być architekt krajobrazu oraz architekt, który tworzy altany ogrodowe.

Jakie projekty będą znajdowały się w Green Design Sklep?

Tutaj będę rozgraniczała je na dwie kategorie:

1.Altany ogrodowe – obiekty do 35m2, czyli te na zgłoszenie.

Moje projekty już niejednokrotnie mogliście oglądać na stronie bloga. Tak jednak dla przypomnienia, poniżej parę z nich.

2.Niewielkie projekty architektury krajobrazu- będą to takie opracowania, które znajdą miejsce i zastosowanie w wielu przydomowych ogrodach. Mogą być to projekty tarasów i ich bliskiej aranżacji oraz niewielkie rabatki kwiatowe.

Poniżej przedstawiam Wam kilka wizualizacji projektów, które znajdą się w sklepie.

Jak widzicie, taką rabatkę czy projekt tarasu można umieścić tak naprawdę w każdym ogrodzie o odpowiedniej powierzchni :)

Co należy zrobić aby zacząć ze mną współpracę?

Pierwszym krokiem jest weryfikacja wizualizacji. Jak widzieliście, ja dużą uwagę przykuwam do wizualnego przedstawienia projektu. Nie narzucam, że rendery mają być wykonane w 3ds maxie, może to być Sketch Up. Jednak oba programy powinny być z silnikiem Vray, tak aby były to jak najbardziej fotorealistyczne obrazy.

Jeżeli macie już jakiś gotowy projekt, który wpasowuje się w standardy Green Design Sklep, to podeślijcie mi rendery do wglądu na maila:

karolina@green-design.com.pl

Jeżeli spodoba mi się Wasz projekt to odpiszę i poproszę o załączniki techniczne wraz z opisem, które zostaną umieszczone na sklepie.

Nie mogę obiecać Wam, że każdy projekt zostanie pozytywnie rozpatrzony, ponieważ oprócz wizualnego przedstawienia będę brała pod uwagę również kompozycję, układ przestrzenny oraz przede wszystkim pomysł :)

Pamiętajcie jednak, że warto pokazywać swoje projektu światu a nie chować je do ‘szuflady’ ;)

Projekty możecie wysyłać do mnie non stop, nie ma na to żadnego deadline’u, ponieważ baza sklepu będzie poszerzana cały czas. Chcę aby Inwestorzy mieli duży wybór aranżacji swoich przestrzeni.

Jakie korzyści będą płynąć ze współpracy?

Green Design Sklep będzie miejscem, w którym razem możemy osiągać dochód pasywny!

Każdy z Was kto będzie miał chociażby jeden projekt w bazie sklepu, co miesiąc będzie otrzymywał na swojego maila statystyki ze sprzedaży.

Musicie mieć świadomość jednak, że samo umieszczenie projektu na stronie sklepu nie jest płatne. W momencie kupienia Waszego projektu przez Inwestora otrzymujecie wybór rozliczenia:

1.Możecie zdecydować się na formę prowizyjną, czyli za ten i każdy następny sprzedany projekt będziecie otrzymywali dany procent od wartości projektu. Im więcej projektów na stronie sklepu, tym szansa na sprzedaż wzrasta.

Przy tej opcji, tak jak wspomniałam wyżej, dostajecie co miesiąc statystyki odnośnie sprzedaży Waszych projektów.

2.Kolejnym wariantem jest wykupienie projektu przeze mnie. Czyli w momencie kiedy Wasz projekt zostanie zakupiony przez Inwestora na stronie sklepu, to informuję Was o tym i jeżeli zdecydujecie się na wykup projektu, to otrzymujecie jednorazowo większą część jego wartości. 

Kto ustala cenę za projekt?

Wy na początku proponujecie cenę za dany projekt, a ja na podstawie swoich doświadczeń powiem Wam czy jest ona ok. Kwoty za poszczególne projekty będą naprawdę różne. Za niewielkie rabatki chcę aby ceny na sklepie wynosiły od 7o zł, zaś za większe i bardziej skomplikowane, jak np. altany 1200-3000zł.

Po mojej stronie jest oczywiście marketing sprzedaży oraz cała obsługa sklepu i jego utrzymanie.

Od Was zależy natomiast wybór rozliczenia oraz ilość projektów, które mi podeślecie.

Przy każdym projekcie podpisujemy również umowę, albo na współpracę prowizyjną albo na jednorazowy wykup projektu.

Jeżeli macie jakieś dodatkowe pytania, to piszcie:

karolina@green-design.com.pl

Odpowiem na nie mailowo i umieszczę je wraz z odpowiedziami w tym wpisie, aby stworzyć bazę Q&A. Oczywiście bez podawania danych osobowych ;)

Zapraszam Was do współpracy!

14 stycznia 2019|Projektowanie, Projekty altan|0 komentarzy
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments