Homewell Apartments – Apartamenty Poznań

Jak już mogliście dowiedzieć się z naszego facebooka, firma Green Design ponownie zawitała do Homewell Apartments Poznań! Tym razem na dłużej :) Opis wcześniejszej wizyty oraz zdjęcia znajdziecie tutaj.

Stara Piekarnia Poznań

Tym razem projekt w Piotrowicach koło Poznania skierował nas ponownie na nocleg w Starej Piekarni w centrum stolicy województwa wielkopolskiego. Jasne i przestronne wnętrza urzekły mnie od samego wejścia. Tyle światła i przestrzeni, utrzymany jednolity klimat zachęca do odpoczynku przy dobrej kawie. Uwielbiam, jak jest tak przestronnie i słonecznie. A do tego czekały na nas piękne wiosenne tulipany :)

Green Design Blog - Homewell Apartamenty Poznan 1

Green Design Blog - Homewell Apartamenty Poznan 3

Green Design Blog - Homewell Apartamenty Poznan 9

Green Design Blog - Homewell Apartamenty Poznan 6

Wejście do apartamentu wyglądało dokładnie tak jak ostatnio: kod dostępu przesłany sms-em – jak dla mnie super, nie muszę się martwić, że np. zgubię klucz podczas zwiedzania.

Apartament składa się salonu z aneksem kuchennym, przylegającej, oddzielonej szklaną ściną sypialni, oddzielnego pokoju oraz łazienki. W salonie możemy wygodnie się rozsiąść w miękkiej kanapie, zjeść przygotowany w kuchni (dobrze wyposażonej: lodówka, zmywarka, zlew kuchenny, piekarnik, kuchenka indukcyjna, czajnik, ekspres do kawy) posiłek przy dużym okrągłym stole (znajdujące się przy nim krzesła są naprawdę wygodne!).

Green Design Blog - Homewell Apartamenty Poznan 16

Green Design Blog - Homewell Apartamenty Poznan 8

Green Design Blog - Homewell Apartamenty Poznan 4

Green Design Blog - Homewell Apartamenty Poznan 5

Green Design Blog - Homewell Apartamenty Poznan 2

W sypialni podobała mi się lustrzana szafa – powiększa to wnętrze. W oddzielnym pokoju czekają na gości dwa wygodne jednoosobowe łóżka, przy których stoją bardzo stylowe stoliki nocne. Każde łóżko ma swoją indywidualną lampę – można spokojnie czytać książkę przed snem.

Green Design Blog - Homewell Apartamenty Poznan 18

Green Design Blog - Homewell Apartamenty Poznan 19

Green Design Blog - Homewell Apartamenty Poznan 20

Green Design Blog - Homewell Apartamenty Poznan 7

Green Design Blog - Homewell Apartamenty Poznan 10

Wielkim plusem jest też lokalizacja. Samiutkie centrum (co możecie zobaczyć na zdjęciu widoku z okna). Kilka minut wystarczy, aby dreptać wybrukowanymi uliczkami między kamienicami starego miasta. A co za tym idzie? Mnóstwo klimatycznych restauracji i knajpek – czyli mojego, i myślę, że nie tylko mojego, ulubionego punktu każdej podróży! Oczywiście skorzystałyśmy z ich bliskiego sąsiedztwa i sobie chwalimy :)

Green Design Blog - Homewell Apartamenty Poznan 11

Apartament jest dobrze wyposażony- znajdziemy nawet pralkę, suszarkę, deskę do prasowania (szczególnie przydatna, gdy koszula nie przetrwa podróży w walizce). Przyjemne akcenty, które przyciągają uwagę (tak jak te wieszaczki na kurtki- już na samym wejściu jest na czym oko zawiesić, są urocze) nie przytłaczają i nie „bałaganią” wnętrza, podkreślają jego indywidualny charakter. Wszystko jest przemyślane i zgrane. Mocniejszym akcentem i głównymi skrzypcami jest z pewnością kanapa- odważna i mocna.

Green Design Blog - Homewell Apartamenty Poznan 14

Green Design Blog - Homewell Apartamenty Poznan 25

Green Design Blog - Homewell Apartamenty Poznan 29

Green Design Blog - Homewell Apartamenty Poznan 22

Green Design Blog - Homewell Apartamenty Poznan 23

Green Design Blog - Homewell Apartamenty Poznan 12

Green Design Blog - Homewell Apartamenty Poznan 13

Green Design Blog - Homewell Apartamenty Poznan 30

Green Design Blog - Homewell Apartamenty Poznan 31

Green Design Blog - Homewell Apartamenty Poznan 15

Green Design Blog - Homewell Apartamenty Poznan 21

Green Design Blog - Homewell Apartamenty Poznan 24

Green Design Blog - Homewell Apartamenty Poznan 26

Green Design Blog - Homewell Apartamenty Poznan 27

Green Design Blog - Homewell Apartamenty Poznan 28

Kilka rzeczy nam jednak nie pasowało, takich jak: prysznic – podczas kąpieli, ponieważ woda była w całej łazience, prawdopodobnie przez brak odpowiedniego wydzielenia go od pozostałej części łazienki. W kuchni zaś przydałaby się jakaś ściereczka lub chociaż ręczniki kuchenne. Podczas gotowania odczułyśmy ich brak. Dodatkowo, pomimo iż uwielbiam duże przeszklenia, mi osobiście brakowało firanek. Mimo rolet na oknach czułam, że jest trochę „łyso” i myślę, że lekkie długie firanki zmieniłyby to odczucie. Jeśli jesteśmy przy wnętrzach- sypialnia przy salonie, chociaż wydzielona szklaną ścianką, jest trochę mało przytulna i brakuje w niej intymności. To takie nasze przemyślenia, po dwóch dniach pobytu.

Green Design Blog - Homewell Apartamenty Poznan 32

Green Design Blog - Homewell Apartamenty Poznan 33

Green Design Blog - Homewell Apartamenty Poznan 34

Miejsce bardzo przyjemne i z pewnością godne polecenia :) Mamy nadzieję, że skorzystamy jeszcze nie raz, a już teraz, sami możecie zarezerwować ten apartament  tutaj.

18 marca 2017|Ciekawe miejsca, Fotografia, Lifestyle, Podróże|0 komentarzy
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments