Imagination Circle autorstwa UnSangDong Architects

Pawilon Wyobraźni to projekt proponujący przekształcenie istniejącego starego obserwatorium na nowe, znajdujący się w Nowon-gu w Korei Południowej. Obserwatorium ma pełnić miejsce rozrywki i podziwiania widoków, w którym możemy spotkać się z naturą i oglądać panoramę miasta. Obserwatorium jest regionalną przestrzenią społeczności lokalnej, która jest lubiana i chętnie odwiedzana przez mieszkańców.

Pawilon wyobraźni, który zainstalowano na szczycie szlaku, jest końcowym celem spaceru. Łączy świat przyrody z miastem, nową rozrywką krajobrazową i punktem wyjścia do niezwykłej podróży.

Panoramiczna pionowa trasa

Zaprojektowano panoramiczną ścieżkę pionową, która jest „placem zabaw” dla relacji natury z mieszkańcami. W naturalny sposób nawiązuje się relacje z przyrodą w trakcie oglądania krajobrazu z obserwatorium, ale także spaceruje wewnątrz lasu. W ten sposób poetycki pawilon asymilujący się z naturą.

Plac zabaw dla kultury i sztuki w górach

Spacerując po ścieżce przy obserwatorium można spotkać dwie klatki schodowe o opływowych kształtach i jedną windę. Odwiedzający to miejsce mogą dowolnie wybierać sposób wejścia na górę.

Dwie pary schodów prezentują różne percepcje i krajobrazy podczas wchodzenia i schodzenia. Wchodzenie, jak i schodzenie po schodach o opływowych kształtach może być kolejną rozrywką podczas spacerowania po tym niezwykłym miejscu.

Dzięki kolumnom konstrukcyjnym podtrzymującym obserwatorium, schodom po drugiej stronie i odbijającej światło nierdzewnej lampie sufitowej w dolnej części, pawilon staje się trójwymiarowym otworem w krajobrazie. Sprawia, że rozumiemy przyrodę góry Bulam różnymi emocjami i zmysłami. Projektanci mają nadzieję, że połączenie trójwymiarowego krajobrazu i sztucznego pawilonu  może być kolejnym  kulturalno-artystycznym „placem zabaw” wewnątrz góry dla odwiedzających.

Poetyckie Obserwatorium Przyrody

Góra Bulam  jest dosyć niska, ale jej kształt stwarza wrażenie ciężkiej, natomiast zbiorowiska drzew w linii doliny są dosyć zróżnicowane. Pokład obserwacyjny jest miejscem, gdzie góra i niebo bezpośrednio się łączą. Opływowy kształt obserwatorium zabezpiecza widok na górę Bulam i miasto do maksimum. Podzieliło ono także obszar najbliższego otoczenia, aby zapewnić różnorodność krajobrazu. Kształt „języka” dostarcza odwiedzającym sporo inspiracji do asymilacji z naturą i jest poetyckim obserwatorium przyrody otwartym dla każdego.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments