Jesienne wianki polecają się nie tylko na drzwi wejściowe

Jesień jest przepiękną porą roku. Natura prezentuje nam się w przeróżnych barwach, które niekiedy aż zapierają dech w piersiach. Pisaliśmy Wam już o dekoracjach ze świeczek, o dekoracjach stołu na jesienne przyjęcia, a także o dekoracjach schodów i werand w jesiennym wydaniu. Teraz przyszedł czas na przepiękne jesienne wianki :) Jednak oprócz inspiracji na wiankowe kompozycje, pokaże Wam prace z polskich pracowni florystycznych. Postaram się sprytnie je wpleść w całość wpisu. Gotowi?

Żywe, sztuczne czy suszone?

Wianki z żywych kwiatów nie są zbyt często spotykane, nie sa również typowe i wykorzystywane do dekoracji. Nie da się jednak o nich nie powiedzieć, że są niesamowicie okazałe :) Bądźmy jednak szczerzy – żywe kwiaty nie wytrzymają zbyt długo bez dostępu do wody, dlatego też bardzo często są zastępowane sztucznymi kwiatami. Na rynku są dostępne kwiaty tak dobrej jakości, że wyglądają jak prawdziwe. Jeśli jednak nie chcemy ani kwiatów żywych, ani sztucznych, mamy jeszcze do wyboru suszone :) A może żywe zielone połączyć z suszonymi? Tak też można!

Zielony | Fioletowy

Z nutką niebieskiego | Z dodatkiem czerwieni | Z motylkiem

Żółty | Bordowy

1 | 2 | 3 | 4

Szyszki szyszunie szyszeczki

Szyszki są bardzo często wykorzystywane przy tworzeniu jesiennych dekoracji. Fajnie nadają się właśnie do tworzenia wianków, stroików, można je wrzucić do wazonu i dodać świeczkę tworząc prostą kompozycję. Cała reszta dodatków, jakie dobierzecie, jest totalnie dowolna. Takie wianki równiez pięknie prezentują się na stołach. Szyszki zachowują swoją „pozycję”, nic nie przekręca, ani brzydko nie układa, a zawsze w środek takiej kompozycji możemy włożyć świeczkę. Ładnie też będzie wyglądał wazon, w którym zagoszczą, np. jesienne, kolorowe liście.

1 | 2

Minimalizm

Jest zawsze uwielbianym stylem. Nie zawsze musi być dużo i przesadnie, żeby było pięknie. Czasem wystarczy niewiele ozdób, bądź mała ilość dekoracji, aby dodać wnętrzu przytulności, a w tym wypadku jesiennego nastroju. Przy takich minimalistycznych wiankach fajnie będą się prezentować trawy, susze, pożółkłe liście, a także nieidealne gałązki z małymi szyszkami powtykane gdzieniegdzie w okrąg. Taki kompozycje można podzielić na dwie grupy. Takie, które w swojej formie są wręcz idealne, równe i przemyślane, oraz na takie, które sprawiają wrażenie cudownego bałaganu :) Moja dusza składania się ewidentnie do drugiej grupy, a Wasza?

Różowy | Delikatny

Król – liść

Powiedzielibyście, że wianek z samych liści może wyglądać tak obłędnie? Ja również nie :D Jednak zwracam mu honor bo prezentuje się pięknie. Jest minimalistyczny, a zarazem pokaźny i myślę, że w samotności prezentuje się najlepiej. Nie potrzebuje żadych dodatków, żadnych ozdób, bo sam tworzy cudowną całość. Jak możecie zobaczyć na poniższych zdjęciach z inspiracjami wianek z liści prezentuje się ładnie zarówno na drzwiach wejściowych, jak i we wnętrzach :)

Wianki idealne do wnętrza

Niektóre wianki stworzone są z takich materiałów, które na dworze mogłyby szybko stracić swój urok lub po prostu zmoknąć i zgnić. Można je jednak powiesić na drzwiach, jeśli mieszkamy w bloku – tutaj będą idealne :) W pomieszczeniach można położyć je na stole w jadalni, powiesić na oknie, a nawet na ścianie w centralnym miejscu.

1 | 2

1 | 2

Dlaczego mamy ograniczać się tylko do wianka?

No właśnie, dlaczego? Wianek na drzwiach czasem wygląda samotnie, więc dlaczego nie dodać do niego girlandy? Oplata ona drzwi po bokach i na górze tworząc taki trochę „portal” do magicznej rzeczywistości :) Pamiętajmy, aby wianek oraz girlanda były w takim samym stylu. Stworzą jedną, spójną całość. Jeśli obie te rzeczy mocno by się od siebie różniły stylami, mogłyby wprowadzić chaos i wrażenie przepychu.

Pozostałe inspiracje

Przy tworzeniu tego wpisu znalazłam tak wiele inspiracji na przeróżne wianki. Mniejsze, większe, mniej i bardziej kolorowe. Postanawiam więc, że muszę się nimi z Wami podzielić :D

Lubicie tworzyć jesienne dekoracje w Waszych domach? Który wpis dotyczący tej pory roku najbardziej przypadł Wam, do gustu? Podzielcie się swoimi opiniami w komentarzach :)

16 listopada 2021|DIY ;), Inspiracje, Lifestyle|0 komentarzy
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments