Nowoczesne ognisko w ogrodzie – Projekt Indywidualny Green Design

Tradycyjne paleniska zbudowane z kamieni czy cegieł zyskały już nowoczesne wcielenia i często stanowią doskonałe uzupełnienie nowoczesnego ogrodu.  Ogniska w minimalistycznym projekcie charakteryzują się prostymi liniami i skromnymi formami. Wykonane z metalu, betonu lub stali nierdzewnej, nadają ogrodowi modernistyczny wygląd, który świetnie współgra z otoczeniem. Ogniska w tym stylu często mają proste kształty i są utrzymane w stonowanej kolorystyce, np. czarnej, białej lub szarej. I jak zapewne się domyślacie,  w dzisiejszym wpisie chcę zaprezentować Wam mój pomysł na zaaranżowanie takiej współczesnej przestrzeni.

W moim najnowszym projekcie królują proste formy zarówno w kształcie jak i w wyposażeniu.  Kolorystycznie postawiłam na szarości z ciemnymi antracytowymi wstawkami, które są dopełnieniem projektowanej kompozycji.

Wygospodarowałam tutaj również ozdobne miejsce na ułożone drewno aby mieć je zawsze ‚pod ręką’. Stworzyłam także dekoracyjne stoliki, które nie tylko spełniają funkcję użytkową ale są samoistna dekoracją tej przestrzeni.

Dekoracją są również świecące kule ogrodowe, które harmonicznie dopełniają całość założenia.

Nowoczesne ognisko ogrodowe to połączenie modernistycznego stylu i funkcjonalności, które tworzą przytulną atmosferę. Pamiętajcie jednak , że niezależnie od tego, czy wybierzecie ognisko gazowe, na biopaliwo, elektryczne czy klasyczne opalane drewnem, to pamiętajcie o bezpiecznym korzystaniu z ogniska i przestrzeganiu zasad ochrony przeciwpożarowej. W ten sposób możecie cieszyć się ciepłem i atmosferą ogniska przez wiele przyjemnych wieczorów w swoim ogrodzie.

Podoba się Wam projekt tego nowoczesnego ogniska?

Jeżeli i Wy chcielibyście zaprojektować ze mną swoje wymarzone nowoczesne ognisko to zapraszam do kontaktu:

mailowo: karolina@green-design.com.pl

lub telefonicznie: 603 444 128

A jeżeli jesteście na etapie szukania inspiracji na ogniska ogrodowe to zapraszam Was do obejrzenia naszego poprzedniego wpisu o ogniskach oraz do odwiedzenia sklepu z gotowymi projektami :)

 

9 czerwca 2024|Projektowanie, Projekty, Projekty altan|0 komentarzy
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments