Łapacze snów z wykorzystaniem kwiatów – inspiracje

Łapacze snów uznawane są za amulet, który zawieszony nad miejscem spania ma wyłapywać złe sny oraz myśli. Pozwala to wstać rano z dobrą energią. Indiańska legenda głosi, że pewne dziecko z plemienia Siuksów co noc dręczone było dręczone złymi snami. Jego matka postanowiła udać się do starszej kobiety ze swojego plemienia z prośbą o pomoc. Staruszka poradziła jej wykonanie z gałązek wierzby i włókien bawełny sieć życia. Miała ona wyłapywać złe sny odsyłając je w niebyt.

Obecnie łapacze służą nie tylko jako amulety na złe sny, ale także jako element ozdobny domu, ogrodu czy przyjęć. Ich wykonanie nie jest skomplikowane, a może przynieść wiele frajdy. Dzisiaj przedstawię Wam inspiracje na wykonanie takich łapaczów z wykorzystaniem… kwiatów!  :)

Klasyczna wersja

Najbardziej znana i również bardzo uwielbiana. Do wykonania niezbędne będzie koło (metalowe, drewniane, lub z innego sztywnego materiału), wstążki, haftowany element umieszczany w środku i kwiaty. Można użyć żywych, zasuszonych lub sztucznych, wszystko zależy od tego jaki efekt chcemy uzyskać oraz jak długo kompozycja ma się utrzymać.

W kształcie trójkąta

Oryginalna forma i również zachwycająca.

Kwiatowa kompozycja

Efekt wow murowany :) Można wykorzystać do tego rodzaju łapaczy prawdziwych, jak i sztucznych kwiatów. Wymagają zdecydowanie więcej uwagi, pracy i dokładności, jednak wrażenie końcowe jest rewelacyjne.

Z drewnianym elementem

Połączenie kwiatów i drewna od zawsze jest połączeniem idealnym. Dodając do tego sznurek czy wstążki tworzy nam łapacz jak ze snów :) Drewniana gałąź tworzy centralny punkt ozdoby, kwiaty są dopełnieniem, natomiast reszta elementów uzupełnieniem całości. Tego typu łapacze będą fajną ozdobą letniego ogrodu, czy też urodzin na świeżym powietrzu. Idealnie nadają się także na ślubną dekorację :)

W trochę innej wersji

Brakuje tutaj koła, który kojarzy nam się z typowym łapaczem snów, jednak nie mogliśmy się powstrzymać, żeby Wam nie pokazać tych cudowności :) Subtelne wstążki połączone zostały z kwiatami, które umieszczane są w linii prostej. Można stworzyć pojedynczą kompozycję, jak na poniższych zdjęciach, bądź całą ściankę, która stworzy tło, np. do zdjęć, stołu ze smakołykami lub zakrycie niechcianych elementów ogrodowych.

Inspiracje, szukane do tego posta, tak bardzo mnie wciągnęły, że postanowiłam sama wykonać podobne, aby ozdobić jedną ze ścian na balkonie :) Ktoś z Was próbował już wykonywać takie kwiatowe łapacze snów? Pochwalcie się efektami w komentarzach :)

17 kwietnia 2020|DIY ;), Inspiracje, Lifestyle|2 komentarze
Subskrybuj
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Ania
Ania
3 lat temu

Ależ one są piękne…… nie mogę się napatrzeć !!
Gratuluję pomysłów. Cudne

Karolina
CEO
Karolina
3 lat temu
Odpowiedź na komentarz  Ania

To prawda Pani Aniu, nam też skradały serca po stokroć! <3