Nowoczesna altana w całkiem nowej odsłonie. Współczesne altany wcale nie muszą mieć prostych ścian, mieścić się w prostopadłej bryle. Wystarczy trochę puścić wodze fantazji i możemy stworzyć naprawdę wszystko :) Tym razem trafiło na orientalne klimaty oraz obłe formy. Piękno tkwi w prostocie, więc dlaczego z tego nie skorzystać? O istocie założenia decydują często niewielkie szczegóły i „smaczki”, o które dbamy na każdym etapie projektowania, aby zachować spójność i czytelność.
Cały projekt tworzy w pewnym sensie założenie z centrum. Tym centrum jest drzewo (zachęcamy do przeczytania recenzji książki „Sekretne życie drzew„) otoczone siedziskiem. Wokół wspomnianego centrum mieszczą się zróżnicowane funkcje i przestrzenie, o których już za moment.
Konstrukcja
Konstrukcyjnie altana jest podzielona na dwie części. Jedna z nich jest zadaszona, druga nie. Prosta drewniana konstrukcja z lekkim przykryciem jest szybka i prosta w budowie.
Strefy i funkcje
W części przykrytej dachem płaskim ulokowana jest część kuchenna z grillem, wędzarnią, blatami kuchennymi oraz szafkami, tuż obok (po jednej stronie) część jadalniana z miejscem na stół i krzesła oraz (po drugiej stronie) miejsce przeznaczone do odpoczynku z kanapą, fotelami i stolikiem ( to miejsce idealna na wypicie aromatycznej kawy przy miłej rozmowie lub książce).
Odrębna część, znajdująca się na przeciwko wyżej wymienionych, jest niezadaszona i nie posiada stałych przegród. Doskonale sprawdzi się jako miejsce na zawieszenie wszelkiego rodzaju hamaków, czy huśtawek. Podczas spotkań towarzyskich może pełnić nawet rolę parkietu do tańca i zabaw. Możliwości jest tutaj wiele, wszystko zależy od użytkowników. Ścieżka z naturalnych kamieni łączy ze sobą wszystkie części, co ułatwia komunikację.
Materiały
Użyte w projekcie materiał są w większości naturalne. Posadzka w altanie została podzielona na dwie części, nie tylko ze względów praktycznych, ale też dla optycznego rozdzielenia stref. Projekt posiada kilka ciekawych proponowanych przez nas rozwiązań, takich jak użycie ozdobnych łańcuchów (mogą być własnego projektu) zamiast tradycyjnych rur spustowych. Siedzisko pod drzewem wykończone jest oryginalnym motywem stworzonym z pociętych elementów drewna (w plastry).
Zieleń
Elementem uzupełniającym, a właściwie dopełniającym jest zieleń. Poza drzewem zaprojektowanym w centrum są to również donice z roślinnością oddzielającą i wyznaczającą przejścia. Roślinność płożąca się między kamieniami ścieżki dodaje natomiast niesamowitego uroku i romantyczności.
Aranżacja
Aranżacja przestrzeni powinna być spójna z założeniem projektowym. Na załączonych wizualizacjach zaproponowane są meble z technorattanu (tutaj trochę informacji: klik!). Możliwych jest wiele wariantów mebli oraz dodatków (np. klimatyczne lampiony). Z chęcią pomożemy w ich doborze.
Dajcie znać, czy taka forma do was przemawia ;) A może macie własny pomysł, tylko nie wiece jak „ubrać go” w architekturę?
Chcielibyście mieć taką altanę u siebie w ogrodzie?
Jeżeli tak, to zapraszam Was do kontaktu z Karoliną
mailowo: karolina@green-design.com.pl
lub telefonicznie 603 444 128
Koszt projektu tej altany wynosi 2500zł brutto.