Od projektu do realizacji – Zagospodarowanie terenu przy domku na Mazurach

Podczas spotkania z Inwestorami dowiedzieliśmy się, że najważniejszym miejscem ma być taras pełniący funkcję jadalni na świeżym powietrzu, a do niego musi przylegać mniejszy i niżej osadzony taras leżakowy. Pojawił się również pomysł zaprojektowania ‘donic’ w tarasie, w których miała zostać posadzona lawenda. I jak się okazało Inwestorzy tak jak ja, również uwielbiają zapach tej aromatycznej rośliny, więc w zagospodarowaniu tego terenu nie mogło jej zabraknąć :)

Jak zobaczycie na projekcie poniżej, udało mi się zaprojektować 2 geometryczne tarasy: mniejszy-leżakowy oraz główny na którym zaprojektowano miejsce do ustawienia stołu z krzesłami. Oba tarasy połączone są z przejściem do małego bocznego tarasu umieszczonego po prawej stronie budynku. Zejście z głównego tarasu od strony jeziora wyznaczają płyty z impregnowanego piaskowca indyjskiego, które umieszczone są w grysie będącym częścią rabaty roślinnej. Natomiast zejście z lewej strony głównego tarasu wytyczają schodki do których przylega granitowa palisada. Do schodków prowadzi ścieżka kamienna, która wykonana jest z płyt z wcześniej wspomnianego już piaskowca indyjskiego i analogiczne usytuowana jest w grysie, aby nawiązać formą do zejścia z tarasu od strony jeziora.

projekt

Jak zapewne widzicie dobór roślin jest bardzo minimalistyczny i oprócz lawendy znajdują się tutaj również sosny górskie ‘Pumilio’, zawciągi nadmorskie oraz hortensja ogrodowa.

Zagospodarwanie tarasu-16

Dodatkowo wszystkie rośliny mają oczywiście system automatycznego nawadniania. Poniżej możecie zobaczyć jak prezentuje się projektowany teren po realizacji :)

Zagospodarwanie tarasu-6

Zagospodarwanie tarasu-7

Zagospodarwanie tarasu-8

Zagospodarwanie tarasu-4

Zagospodarwanie tarasu-5  Zagospodarwanie tarasu-2

Zagospodarwanie tarasu-10

Zagospodarwanie tarasu-12

Zagospodarwanie tarasu-9

Zagospodarwanie tarasu-14

Zagospodarwanie tarasu-15

Zagospodarwanie tarasu-1

Zagospodarwanie tarasu-11

Zaprojektowaliśmy również oświetlenie, które umieściliśmy w ‘donicach’ przy budynku. Zależało nam, aby wieczorem lampki zaakcentowały swoim światłem kamienną podmurówkę znajdującą się w tarasowych zagłębieniach.

Zagospodarwanie tarasu-17

12 lutego 2015|3DS Max, Nasze realizacje, Projektowanie|0 komentarzy
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments