Ognisko z Glicynią – mała, wielka przestrzeń w ogrodzie

Przez długi czas zastanawiałam się jak moje projekty mogą dotrzeć do większej liczby Odbiorców. Mam świadomość, że nie każdy może pozwolić sobie na dużą altanę ze względu na ograniczenia powierzchni oraz przepisy prawne. Pomyślałam sobie, że zrobię specjalnie dla Was cykl kilku projektów małych przestrzeni, które idealnie będziecie mogli wkomponować w zakątek z thujami. Dużo osób przy postawieniu domu obsadzało ogrodzenie tymi roślinami z nadzieją, ze kiedyś uda się wykończyć ogród. W rzeczywistości bardzo często nadal jest to trawa i thuje ze względu na brak pomysłów. Pędzę zatem do Was z moim projektem,  którym jest Ognisko z Glicynią pasujące do każdego niewielkiego ogrodu z zielonym szpalerem żywotników.

Co powiedzielibyście na mała metamorfozę takiego kącika?

Małe ‚czary mary, hokus pokus’ i możecie mieć takie miejsce do letniego wypoczynku:

Wypoczynek w ogrodzie

Taras zakłada relaks wśród zieleni, otulając szumem wody. Jak widzicie poniżej, zaprojektowałam niewielka wylewkę wodną, która ukoi i uspokoi wszystkie zabiegane myśli. Sam zbiornik ma obieg zamknięty, oznacza to, że czyszczenie płytkiego zbiornika nie będzie tak uciążliwe, ponieważ będzie odbywało się to naturalnie pod wpływem cieku wodnego.

Przy projektowaniu tej przestrzeni zależało mi na tym aby roślinność stanowiła otulinę dekoracyjnego tarasu.

Główną rolę gra oczywiście okazała Glicynia, która pnie się na specjalnie przygotowanej, aluminiowej konstrukcji.

Oprócz Glicynii możemy umieścić tutaj również wiszący fotel w stylu makrama, który będzie idealnym uzupełnieniem wygodnej kanapy. Samo palenisko jest rozpalane bioetanolem czyli w świetle dzisiejszych przepisów jest to ciekawa alternatywa dla tradycyjnej formy ogniska.

Jak widzicie poniżej potrzeba Wam niecałe 28m2 aby stworzyć taka przestrzeń w Waszym ogrodzie. Nie musicie martwic się o odległości od granicy, ponieważ nie jest to altanka tylko po prostu taras :)

Jako ciekawostkę powiem Wam, że kupując projekt Ogniska z Glicynią będziecie mieli również wersję z tarasem bez zbiornika wodnego. W jego miejscu będzie znajdowała się rabatka z białą lawendą.

Jak widzicie będziecie mieli dużo możliwości :) Oczywiście w projekcie są opisane wszystkie rośliny wraz z odmianami. Wyselekcjonowałam Wam moje ulubione odmiany, które nigdy mnie nie zawiodły. Wszystkie rośliny z projektu są roślinami wieloletnimi, czyli nie trzeba martwić się o wysadzanie, przesadzanie i inne żmudne prace ogrodowe. Posadzicie raz i będą cieszyły Wasze oczy rok w rok :)

Zakupując ode mnie ten projekt Ogniska z Glicynią otrzymacie dokumentację, która składa się z części opisowej oraz załączników graficznych i zawiera:

  • opis techniczny do projektu architektoniczno- budowlanego
  • rozwiązania konstrukcyjne
  • rozwiązania materiałowe
  • wyposażenie i przyłącza (sprzęty, meble, mała architektura, oświetlenie)
  • wizualizacje

Jest to kompletna dokumentacja budowlano-wykonawcza. Czyli innymi słowy to co widzicie na wizualizacjach jest opisane w projekcie :)

Pamiętajcie, że taka Wasza przestrzeń:

Może zamienić się w taką:

Jedyne co musicie zrobić to zmobilizować się do pracy i przede wszystkim kupić mój projekt Ogniska z Glicynią :)

https://sklep.green-design.com.pl/sklep/ognisko-z-glicynia-wp/

Jeżeli jesteście natomiast zainteresowani projektem indywidualnym to piszcie do mnie na:

karolina@green-design.com.pl

lub też dzwońcie: 603 444 128

W przypadku pytań, również kontaktujcie się ze mną a postaram się rozwiać wszelkie wątpliwości :)

Jeżeli macie jakieś pomysły na kolejne moje małe przestrzenie przy thujach to dajcie znać w komentarzach. Wybiorę najciekawsze i będę je robiła aby pokazać Wam jakie są możliwości :)

18 listopada 2021|3DS Max, Projektowanie, Projekty, Projekty altan na sprzedaż|0 komentarzy
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments