Coraz bliżej święta czyli prezenty idealne dla ogrodowego maniaka

Czasu do świąt coraz mniej, więc pewnie  każdy  głowi się nad tym czym obdarować najbliższych. Tak aby prezent był piękny, praktyczny no i przede wszystkim trafiony. Często bywa, że ustalamy, kto co chce i po prostu kupujemy, ale gdzie tu magia świąt? Gdzie radość z rozdzierania świątecznych pakunków? Kto powiedział, że jest to zarezerwowane tylko dla dzieci? Ja wychodzę z założenia, że warto niekiedy się trochę wysilić, przemyśleć świąteczne prezenty, tak aby obdarowywani poczuli się jak dzieci i z radością odpakowywali swoje podarunki :)

Dziś trochę prywaty – czyli nasze listy do Mikołaja :) jeżeli macie w rodzinie jakiegoś ogrodowego maniaka, to skorzystajcie z naszych inspiracji :)

Prezenty dla ogrodnika – ciekawe akcesoria

  • Prasa do roślin

green-design-blog_prezenty-ogrodnika-2

Będzie na pewno bardzo niestandardowym wyborem. Jest pewne ryzyko –  można uderzyć w sentymentalny ton, albo przywołać nieprzyjemne wspomnienia z czasów zielnikowych. Jeśli dobrze znasz swojego ogrodnika, będziesz wiedział czy taki prezent mu się spodoba. Wyraźnym znakiem, że taki prezent może się spodobać może być na przykład to, że dana osoba otacza się wzorami kwiatowymi.  Jako fanka rycin botanicznych i wszelkich kwiatowych dekorów ja  jestem na tak!

green-design-blog_prezenty-ogrodnika-1

  • Ryciny botaniczne

green-design-blog_prezenty-ogrodnika-5

Pięknie oprawione zwykłe ryciny botaniczne mogą być na prawdę fantastycznym upominkiem dla każdego miłośnika ogrodów! W sklepach z  pewnością znajdziemy gotowe obrazki, ale możemy też sami skomponować taki zestaw, wydrukować i oprawić w ramki. Ja uważam, że takie „ręcznie” robione prezenty mają w sobie duszę :)

green-design-blog_prezenty-ogrodnika-6 green-design-blog_prezenty-ogrodnika-7

Takie prezenty na pewno udekorują kącik naszego ogrodnika :)

green-design-blog_prezenty-ogrodnika-8

 

Prezenty dla ogrodnika – praktyczne i przydatne

  • Notes, kalendarz, sezonownik

green-design-blog_prezenty-ogrodnika-9

Przyda się na zapiski, notatki i wszystkie bezcenne informacje zaobserwowane w sezonie oraz do planowania prac.

green-design-blog_prezenty-ogrodnika-10 green-design-blog_prezenty-ogrodnika-11 green-design-blog_prezenty-ogrodnika-12

Jak dla mnie strzałem w dziesiątkę dla ogrodnika zarówno amatora, pasjonaty jak i profesjonalisty jest Sezonownik ! Minimalistyczny, praktyczny i z humorem :) Oczywiście znajdziecie również wiele zwykłych kalendarzy rocznych w roślinnej oprawie, czy też pięknych notesów w botaniczne wzory – przyda się każdemu miłośnikowi ogrodów.

green-design-blog_prezenty-ogrodnika-4

Prezenty dla ogrodnika – modowe inspiracje

  • Moda z zagonów

Jako, że kocham to co robię, lubię przenosić to do swojej codzienności. Przekłada się to również na moją szafę, więc prezentom modowo- ogrodniczym mówię stanowcze tak! Co prawda, żeby sprawić komuś prezent „odzieżowy” trzeba go na prawdę dobrze znać, są jednak bardziej uniwersalne rozwiązania – akcesoria, dodatki :) wszystko piękne!

green-design-blog_prezenty-ogrodnika-13

green-design-blog_prezenty-ogrodnika-14

I jak widać nawet słynne skarpetki znalezione pod choinką mogą ucieszyć :)

green-design-blog_prezenty-ogrodnika-15

źródło : http://www.decobazaar.com/florista

A i w botaniczno-ogrodnicznych akcesoriach mamy w czym wybierać:

green-design-blog_prezenty-ogrodnika-16

źródło : http://www.decobazaar.com/florista

green-design-blog_prezenty-ogrodnika-17

źródło : http://www.decobazaar.com/florista

green-design-blog_prezenty-ogrodnika-18

źródło : http://www.decobazaar.com/florista

green-design-blog_prezenty-ogrodnika-19

źródło : http://www.decobazaar.com/florista

  • Moda na zagony

Bo w pracy też trzeba jakoś wyglądać :)

green-design-blog_prezenty-ogrodnika-20 green-design-blog_prezenty-ogrodnika-21 green-design-blog_prezenty-ogrodnika-22 green-design-blog_prezenty-ogrodnika-23

Prezenty dla ogrodnika – biblioteczka

green-design-blog_prezenty-ogrodnika-27

Co prawda w sezonie ogrodnicy mają ręce pełne roboty i wolny czas raczej spędzają grzebiąc w rabatkach i doglądając swoich ogrodowych piękności, to kiedyś przychodzi okres jesienno- zimowych długich wieczorów. Wtedy to z kubkiem ciepłej herbaty i kocykiem dobrze komponuje się książka. Jeżeli chodzi o branżę ogrodniczą to wybór mamy naprawdę duży. Co prawda radziłabym być ostrożna co do poradników ogrodniczych i innych tym podobnych, chyba, że wiemy, że nasz ogrodnik akurat taką lekturę lubi. Po pierwsze tego typu książki rzadko kiedy się przydają (kto czyta encyklopedie w dobie internetu) i głównie zbierają kurz na półkach, a po drugie zawierają tylko podstawowe informacje i są nudne jak szkolne podręczniki. Są jednak różne pozycje z tzw. lżejszych, które z pewnością wciągną każdego ogrodnika.

green-design-blog_prezenty-ogrodnika-24 green-design-blog_prezenty-ogrodnika-25 green-design-blog_prezenty-ogrodnika-26

Prezenty dla ogrodnika – z fantazją

  • Botaniczna biżuteria

Głównie będzie dobrym prezentem dla ogrodnika-kobiety, ale nie tylko :)

green-design-blog_prezenty-ogrodnika-28 green-design-blog_prezenty-ogrodnika-29 green-design-blog_prezenty-ogrodnika-30

  • Eko prezenty

Z racji wykonywanej profesji, dla większości ogrodników ekologia jest istotnym aspektem. Więc wszelkie eko- prezenty jak najbardziej są na czasie. Tu moja propozycja  – drewniane akcesoria. Sama w zeszłym roku znalazłam pod choinką przepiękny drewniany zegarek, który uwielbiam! Razem z nim dostałam certyfikat, że mój upominek przyczynił się do posadzenia drzewa.  Takie akcesoria oferuje między innymi firma Platwear , która propaguje postawy ekologiczne . Tutaj możecie poczytać o ich eko-akcjach :) Nabywając akcesoria przykładamy do nich swoją rękę :)

Ogrodnicze podróże

Takie prezenty są najlepsze dla ogrodników z zacięciem podróżniczym i miłośników przygód botanicznych. Najlepszym, choć nie ukrywam, że  kosztownym podarunkiem będzie wycieczka  do wymarzonego ogrodu botanicznego lub bilety na dużą wystawę ogrodniczą np. Chelsea Flower Show, czy też do krainy kwitnących tulipanów, o której pisała Hania.

Co prawda zima to nie czas na realizację takich prezentów, ale można to ubrać w odpowiedni, własnoręcznie przygotowany „VOUCHER” czy też nasze klasyczne, polskie „ZAPROSZENIE” do realizacji w późniejszym terminie :)

green-design-blog_prezenty-ogrodnika-33

Mam nadzieję, że udało mi się natchnąć Was przed świątecznym szałem zakupów. Jak widzicie, niektóre prezenty możemy wykonać sami i gwarantuję Wam, że ucieszą tak samo o ile nie bardziej niż te kupne. Niemniej takie spersonalizowane prezenty, czy kupne czy zrobione samemu, dopasowane do pasji obdarowywanego są czymś niemiernie miłym!

A może jako ogrodowi maniacy macie swoją listę wymarzonych prezentów lub chcecie podzielić się radością z tych, które już otrzymaliście? Czekamy na Wasze listy do Mikołaja w komentarzach :)

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments